www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nintendo stahuje z trhu NES Classic Edition i přes velký zájem

Nintendo stahuje z trhu NES Classic Edition i přes velký zájem
, , aktualita
Pokud jste měli zálusk na staronovou konzoli Nintendo NES Classic Edition, jednejte rychle, neboť zakrátko už nebude k dispozici. Výrobce ji totiž stahuje z trhu, ačkoliv k tomu nemá důvod pramenící ze slabého zájmu zákazníků. Ten je naopak velice silný.
K oblíbeným
reklama
Herní konzole Nintendo NES Classic Edition byla představena ani ne před rokem a přišla na trh až v listopadu 2016, kdy se stala prodejním hitem, který prý Nintendo sotva stačilo vyrábět. Zdálo by se, že právě to je cíl každého výrobce, který stvořil nějaký produkt za účelem výdělku, ale v tomto případě tomu tak není. Je zřejmé, že Nintendo chtělo přinést NES Classic Edition na trh jen jako krátkodobou poctu staré konzoli. Nicméně z ekonomického hlediska nedává velký smysl stahovat produkt, o který se zákazníci perou.

Firma každopádně ohlásila, že na trh již dodala poslední várku konzolí, které se tak rozhodně nedostanou na každého. Ostatně tato konzole je i na našem trhu prezentována jako limitovaná edice. Nedostatek NES Classic Edition způsobil, že zvláště na západních trzích se cena z plánovaných 60 dolarů vyšroubovala daleko výš, a to právě v předvánoční nákupní sezóně, kdy se konzole prodávala i za stovky dolarů. A ani nyní se cena ani vzdáleně neblíží ohlášené částce a zákazník utratí alespoň 150 dolarů. To se odrazilo také na našem trhu, kde za konzoli dáme 2900 Kč, což rozhodně ohlášeným 60 dolarům neodpovídá.

NES Classic Edition byla vypuštěna s třiceti klasickými herními tituly, které jsou do ní zabudovány napevno bez možnosti rozšíření s pomocí karet či čehokoliv jiného. Ovšem nenechavé ruce nadšenců zařídily, že si na ní můžeme spustit další hry známé z konzolí Genesis, SNES a dalších.

Nintendo samo potvrdilo, že poslední várka NES Classic Edition už byla vyslána na trhy a společně s ní skončí i dostupnost ovladače NES Classic. Firma k tomu uvedla, že nikdy nechtěla prodávat tuto konzoli dlouhodobě a vypadá to, že je trošku rozčarovaná z jejího úspěchu. To se dá ostatně pochopit, neboť lze předpokládat, že firma chce spíše prodávat nové produkty a ne kopii 30 let staré konzole s cenou 60 dolarů. Možná že už ale vymýšlí další podobný model, jehož cenu by mohla klidně nastavit daleko výš.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře