Noctua uvádí ventilátor NF-F12 pro vyšší průtok vzduchu

Noctua uvádí ventilátor NF-F12 pro vyšší průtok vzduchu
, , aktualita
Společnost Noctua si připravila nový typ 120mm ventilátoru s označením NF-F12 Focused Flow, který má svému uživateli přinést především vyšší průtok vzduchu a současně prý i vynikající (čili vysoký) statický tlak. Ten je důležitý především...
K oblíbeným
reklama
Společnost Noctua si připravila nový typ 120mm ventilátoru s označením NF-F12 Focused Flow, který má svému uživateli přinést především vyšší průtok vzduchu a současně prý i vynikající (čili vysoký) statický tlak. Ten je důležitý především u ventilátoru, který má překonávat nějaké překážky, tedy například husté žebroví chladiče nebo při tahání vzduchu ze zaplněné skříně.

Noctua NF-F12 také využívá druhou generaci ložisek SSO (Self-Stabiliziong Oil-Pressure), které mají poskytnout dobrou stabilitu rotoru a zajistit dlouhou životnost. Jeho lopatky Heptaperf mají za sebou také lamely, jež mají usměrňovat tok vzduchu, s čímž se setkáváme také u ventilátorů SilverStone Air Penetrator využitých například ve skříni Precision PS06. Noctua zde tak trošku opisovala.

Pro regulaci otáček pak již neposlouží jen adaptér vybavený prostým odporem (ten je tu jeden pro otáčky 1200 RPM), ale i integrovaný obvod NE-FD1 pracující s PWM (Pulse Width Modulation), tedy různě dlouhými impulzy plného napětí. Rám ventilátoru má také v sobě vsazeny silikonové podložky, které omezí přechod vibrací.

NF-F12 Focused Flow díky PWM regulaci může pracovat na otáčkách 300 až 1500 RPM při maximální hlučnosti 22,4 dBA a statickém tlaku 2,61 mm vodního sloupce. Vydržet má přes 150000 hodin práce, díky čemuž dostal šestiletou záruku a jeho doporučená cena byla stanovena na 20 euro.

Zdroj: TZ Noctua
reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV
Sony do první velké aktualizace PlayStationu 5 zahrnulo také opravu chyby, kvůli které nefungovalo hraní ve 4K s HDR a 120 Hz na televizích od Samsungu. Konzole se také konečně naučila automaticky přepínat mezi SDR a HDR podle herního titulu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme? Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme?
Apple včera oficiálně oznámil, že jeho jarní keynote se bude konat 20. dubna. Zatím můžeme jen spekulovat, co vše se představí. Takřka jisté jsou nové iPady Pro, možná to budou i nové Macy s procesory M1 a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu
Na planetě Kerbin jej už dávno používají, ale na Zemi jej ještě zbývá vyvinout, i když princip je jasný, stejně jako cesta k vývoji fungující verze. Jde o jaderný pohon pro rakety, jejž si nyní u amerických firem "objednala" DARPA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání? Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání?
Intel by měl mít zájem vyslat na trh procesorovou generaci Alder Lake co možná nejdříve, ale zda to bude opravdu ještě letos, to se uvidí. Prozatím se můžeme podívat na fanouškovské schematické znázornění desktopových verzí S i mobilních P či M. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu
Na konci minulého týdne se měla poprvé do vzdušného prostoru Marsu dostat helikoptérka Ingenuity, ovšem přípravy na první let byly nakonec zrušeny, neboť se vyskytla jistá chyba. Nyní se čeká na softwarovou záplatu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek