reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Noctua uvádí ventilátor NF-F12 pro vyšší průtok vzduchu

, , aktualita
Noctua uvádí ventilátor NF-F12 pro vyšší průtok vzduchu
Společnost Noctua si připravila nový typ 120mm ventilátoru s označením NF-F12 Focused Flow, který má svému uživateli přinést především vyšší průtok vzduchu a současně prý i vynikající (čili vysoký) statický tlak. Ten je důležitý především...
Noctua uvádí ventilátor NF-F12 pro vyšší průtok vzduchu
Společnost Noctua si připravila nový typ 120mm ventilátoru s označením NF-F12 Focused Flow, který má svému uživateli přinést především vyšší průtok vzduchu a současně prý i vynikající (čili vysoký) statický tlak. Ten je důležitý především u ventilátoru, který má překonávat nějaké překážky, tedy například husté žebroví chladiče nebo při tahání vzduchu ze zaplněné skříně.

Noctua NF-F12 také využívá druhou generaci ložisek SSO (Self-Stabiliziong Oil-Pressure), které mají poskytnout dobrou stabilitu rotoru a zajistit dlouhou životnost. Jeho lopatky Heptaperf mají za sebou také lamely, jež mají usměrňovat tok vzduchu, s čímž se setkáváme také u ventilátorů SilverStone Air Penetrator využitých například ve skříni Precision PS06. Noctua zde tak trošku opisovala.

Pro regulaci otáček pak již neposlouží jen adaptér vybavený prostým odporem (ten je tu jeden pro otáčky 1200 RPM), ale i integrovaný obvod NE-FD1 pracující s PWM (Pulse Width Modulation), tedy různě dlouhými impulzy plného napětí. Rám ventilátoru má také v sobě vsazeny silikonové podložky, které omezí přechod vibrací.

NF-F12 Focused Flow díky PWM regulaci může pracovat na otáčkách 300 až 1500 RPM při maximální hlučnosti 22,4 dBA a statickém tlaku 2,61 mm vodního sloupce. Vydržet má přes 150000 hodin práce, díky čemuž dostal šestiletou záruku a jeho doporučená cena byla stanovena na 20 euro.

Zdroj: TZ Noctua
reklama
reklama
reklama