Noctua's NH-L9x65: výkonný speciál pro Mini-ITX

Noctua's NH-L9x65: výkonný speciál pro Mini-ITX
, , aktualita
Rakouská Noctua představila nový procesorový chladič, který je určen speciálně pro základní desky Mini-ITX. Ty jsou dnes stále oblíbenějším základem i výkonných sestav a přesně pro ně je nový chladič NH-L9x65 určen.
K oblíbeným
reklama
Noctua NH-L9x65 tedy slibuje vysoký výkon, ačkoliv je sám pouze 51 mm vysoký. Jde o chladič s poměrně jednoduchou konstrukcí, která se skládá z měděné základny, dvou duálních heatpipe, které tak načtyřikrát protínají žebroví skrz naskrz. Na tomto žebroví sedí ventilátor kopírující celý chladič s půdorysem 95 x 95 mm.

Tedy téměř jej kopíruje, protože jde o ventilátor NF-A9x14 s hranou o velikosti 92 mm. Jeho výchozí otáčky jsou 2500 RPM, ovšem s pomocí adaptéru s malým odporem jej můžeme zpomalit na 1800 RPM. Pak klesne hlučnost z 23,6 dBA na 14,8 dBA, ovšem také průtok vzduchu z 33,8 CFM na 24 CFM.

Noctua doporučuje, abychom tento chladič používali s procesorem o maximálním TDP 84 W, ovšem pokud si vybereme procesory Intel, pokryje nám to i nejvýkonnější desktopové modely současné generace (kromě Core i7 Extreme, samozřejmě). Noctua k chladiči dodává svůj obvyklý montážní systém SecuFirm 2 a také teplovodivou pastu NT-H1.

Chladič NH-L9x65 přijde na 45 euro a samotný ventilátor NF-A6x25 v PWM verzi pak na 15 euro.

Zdroj: TZ Noctua
reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář