Noctua's NH-L9x65: výkonný speciál pro Mini-ITX

Noctua's NH-L9x65: výkonný speciál pro Mini-ITX
, , aktualita
Rakouská Noctua představila nový procesorový chladič, který je určen speciálně pro základní desky Mini-ITX. Ty jsou dnes stále oblíbenějším základem i výkonných sestav a přesně pro ně je nový chladič NH-L9x65 určen.
reklama
Noctua NH-L9x65 tedy slibuje vysoký výkon, ačkoliv je sám pouze 51 mm vysoký. Jde o chladič s poměrně jednoduchou konstrukcí, která se skládá z měděné základny, dvou duálních heatpipe, které tak načtyřikrát protínají žebroví skrz naskrz. Na tomto žebroví sedí ventilátor kopírující celý chladič s půdorysem 95 x 95 mm.

Tedy téměř jej kopíruje, protože jde o ventilátor NF-A9x14 s hranou o velikosti 92 mm. Jeho výchozí otáčky jsou 2500 RPM, ovšem s pomocí adaptéru s malým odporem jej můžeme zpomalit na 1800 RPM. Pak klesne hlučnost z 23,6 dBA na 14,8 dBA, ovšem také průtok vzduchu z 33,8 CFM na 24 CFM.

Noctua doporučuje, abychom tento chladič používali s procesorem o maximálním TDP 84 W, ovšem pokud si vybereme procesory Intel, pokryje nám to i nejvýkonnější desktopové modely současné generace (kromě Core i7 Extreme, samozřejmě). Noctua k chladiči dodává svůj obvyklý montážní systém SecuFirm 2 a také teplovodivou pastu NT-H1.

Chladič NH-L9x65 přijde na 45 euro a samotný ventilátor NF-A6x25 v PWM verzi pak na 15 euro.

Zdroj: TZ Noctua
reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek