Noctua's NH-L9x65: výkonný speciál pro Mini-ITX

Noctua's NH-L9x65: výkonný speciál pro Mini-ITX
, , aktualita
Rakouská Noctua představila nový procesorový chladič, který je určen speciálně pro základní desky Mini-ITX. Ty jsou dnes stále oblíbenějším základem i výkonných sestav a přesně pro ně je nový chladič NH-L9x65 určen.
K oblíbeným
reklama
Noctua NH-L9x65 tedy slibuje vysoký výkon, ačkoliv je sám pouze 51 mm vysoký. Jde o chladič s poměrně jednoduchou konstrukcí, která se skládá z měděné základny, dvou duálních heatpipe, které tak načtyřikrát protínají žebroví skrz naskrz. Na tomto žebroví sedí ventilátor kopírující celý chladič s půdorysem 95 x 95 mm.

Tedy téměř jej kopíruje, protože jde o ventilátor NF-A9x14 s hranou o velikosti 92 mm. Jeho výchozí otáčky jsou 2500 RPM, ovšem s pomocí adaptéru s malým odporem jej můžeme zpomalit na 1800 RPM. Pak klesne hlučnost z 23,6 dBA na 14,8 dBA, ovšem také průtok vzduchu z 33,8 CFM na 24 CFM.

Noctua doporučuje, abychom tento chladič používali s procesorem o maximálním TDP 84 W, ovšem pokud si vybereme procesory Intel, pokryje nám to i nejvýkonnější desktopové modely současné generace (kromě Core i7 Extreme, samozřejmě). Noctua k chladiči dodává svůj obvyklý montážní systém SecuFirm 2 a také teplovodivou pastu NT-H1.

Chladič NH-L9x65 přijde na 45 euro a samotný ventilátor NF-A6x25 v PWM verzi pak na 15 euro.

Zdroj: TZ Noctua
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková