www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nokia 6108 - Asijsky tajemná

Nokia 6108 - Asijsky tajemná
, , článek
Nová Nokia 6108 se zaměřuje především na lidi, pro které je životním krédem slovo "rychlost". Zejména vítaná schopnost Nokie 6108 odklopit klávesničku a na plošku pod ní psát stylusem se ve světě mobilních telefonů příliš nevidí.
reklama
Na Světu PDA to patrně nechá většinu uživatelů, kteří se slovem "stylus" vstávají i chodí spát, poměrně netečnými, ovšem ve světě mobilních telefonů je to počin vpravdě revoluční.

S pořádným pisátkem v ruce se znatelně urychlí jak psaní poznámek, tak SMS, emailů a vůbec na libovolném místě, kde se používá znakový vstup. Stylus by také měl být snadno vytáhnutelný a neklouzatelný.

Vzhledem k tomu, že displej Nokie 6108 má rozlišení 128 x 128 pixelů, tak zde samozřejmě nemůže chybět podpora MMS zpráv. Ovladač umístěný pod displejem je pouze čtyřcestný. Že půjde o přístroj určený pro asijský trh jednoznačně naznačuje i přítomný vestavěný anglicko-čínský slovník (100 000 slov).

Kalendář i s adresářem lze díky SyncML synchronizovat přes infraport, GSM síť nebo lokálně na PC s pomocí datového kabelu.

Technické specifikace:
 • Triband GSM 900/1800/1900 MHz
 • Rozměry 46.4 x 106 x 22.8 mm
 • Objem 82 ccm
 • Váha 98 g
 • TFT LCD displej zobrazí až 4096 barev a 8 řádků textu
 • Java
 • Polyfonie
 • Hlasitý odposlech
 • Prohlížení XHTML
 • SMS
 • Podpora PC Suite v5.1
 • LiIon akumulátor kapacity 850 mAh zvládne až 3-7 h hovoru nebo až 170-410 h ve standby módu
 • Emailový klient POP3/SMTP
 • WAP 2.0
 • T9
Je nabíledni, že takto specificky zaměřený stroj je na našem slovanském trhu vcelku zbytečný, ovšem směr, kterým se vydal - mám teď na mysli integraci stylusu a mobilního telefonu - je opravdu následováníhodný, jen tak dál. Je téměř jisté, že hlavním lákadlem pro potenciální zákazníky bude bezpochyby právě možnost zadávat znaky stylusem těsně následovaná skvělou výdrží.
reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Včera, aktualita, Jan Vítek