Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nokia N97: když se vám nelíbí Symbian, je tu padělek s Windows Mobile

21.11.2009, Pavel Bureš, aktualita
Nokia N97: když se vám nelíbí Symbian, je tu padělek s Windows Mobile
Co se padělků Windows Mobile přístrojů týče, zaměřují se čínské továrny zejména na značku HTC. Kopie jejího modelu Touch a dalších zařízení lze bez problémů koupit na eBay i v mnoha internetových obchodech. Verze s „mobilními okny“ se nyní...
Co se padělků Windows Mobile přístrojů týče, zaměřují se čínské továrny zejména na značku HTC. Kopie jejího modelu Touch a dalších zařízení lze bez problémů koupit na eBay i v mnoha internetových obchodech. Verze s „mobilními okny“ se nyní dostala i Nokia N97, respektive Nokia N97.

Nejedná se však o produkt Nokie, ale o čínský padělek. Ta se prodává v několika od sebe hodně odlišných mutacích, jedna z nich je vybavena operačním systémem Windows Mobile 6.1 Professional. Co se dalších parametrů týče, nevybočuje Nokia N97 nijak výrazně z průměru, za zmínku stojí jen Bluetooth, microSD slot a 3" dotekový displej neznámého rozlišení. Internetový obchod I-Pmart nabízí Noklu s Windows Mobile za 185 USD, ovšem bez záruky.Čínské padělky mnoha známých produktů jsou velký problém, který se během pár dnů nevyřeší, pro nás jako koncové uživatele je však škoda, že se asijské továrny soustřeďují zejména na napodobování známých značek, nikoli na vývoj vlastních smartphonů. Zkušenosti s mnoha nejnovějšími neznačkovými čínskými mobily totiž dokazují, že již není nutné vždy dávat rovnítko mezi čínský mobil a nízkou kvalitu.

Číňanům se občas podaří vyrobit produkt, který ani světoznámé firmy nejsou schopny uvést na trh. Příkladem budiž např. Windows Mobile komunikátor se sloty na 2 SIM karty nebo WM telefon s rozlišením displeje 320 x 480, které nenabízejí ani věhlasné značky typu HTC.

Zdroj: i-Pmart