Nokia spouští tržiště s datasety pro AI na bázi blockchainu

Nokia spouští tržiště s datasety pro AI na bázi blockchainu
, , aktualita
Společnost Nokia už dnes sice nevyrábí telefony, to pod touto značkou dělá HMD Global, stále je ale aktivní společností v jiných odvětvích. Jednou z novinek je tak digitální tržiště s datasety pro trénování umělé inteligence.
K oblíbeným
reklama
Systémy umělé inteligence jsou poněkud specifickou problematikou. Kvalita jejich fungování totiž závisí na dvou faktorech. Jedním z nich je samotný algoritmus pro AI, druhým faktorem jsou data, kterými se tyto algoritmy nakrmí. Finská společnost Nokia chce firmám usnadnit druhou složku této problematiky, a proto otevírá Nokia Data Marketplace. Toto tržiště s digitálními datasety je postaveno na technologii blockchainu a umožňuje získat potřebná data i obchodovat s datovými množinami.
 
Nokia logo
 
Užitečná data by zde měly najít automobilky, dopravní společnosti, zdravotnictví, energetika, projekty týkající se životního prostředí a mnoho dalších. Ta lze pak využít k trénování a testování systémů AI a strojového učení. Naopak poskytování dat se může stát zajímavým zdrojem příjmů pro tvůrce těchto dat. Ještě užitečnější a spolehlivější to může být, když se na tvorbě datasetů bude podílet více firem najednou. Jedním z příkladů mohou být data od dopravních firem, především od námořní dopravy.
 
Zdroj: nokia.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft představil Windows 11: rychlejší a s podporou Android aplikací Microsoft představil Windows 11: rychlejší a s podporou Android aplikací
Microsoft dnes představil Windows 11. Kromě uhlazenějšího designu přináší také návrat widgetů, podporu androidových aplikací z Amazon Appstore nebo vylepšené funkce pro tablety. K dispozici bude jako bezplatný upgrade z Windows 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik7 komentářů
NVIDIA volně nabízí Canvas: AI malování NVIDIA volně nabízí Canvas: AI malování
NVIDIA se rozhodla, že dá volně k dispozici betaverzi svého softwaru Canvas. Jedná se prostě a jednoduše o AI malování, čili grafický software, kterému stačí jen říci, kde chceme mít les, vodu, písek či horu a o výsledek se už nemusíme starat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI uvedlo těžební kartu CMP 50HX se 45 MH/s MSI uvedlo těžební kartu CMP 50HX se 45 MH/s
Společnost MSI uvádí na trh svou těžební kartu CMP 50HX Miner. Ta je vybavena 3584 CUDA jádry a slibuje těžební výkon 45 MH/s pro Ethereum. Na to, že jde o pracanta, má překvapivě stylový design.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
3DMark dostal procesorové testy 3DMark dostal procesorové testy
UL Benchmarks konečně připravili pro sadu herních benchmarků 3DMark profilové testy samotných procesorů. Nejde tak už jen o dílčí testy v rámci grafických benchmarků, ale zbrusu nový CPU Profile test. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Záhadný objekt z okraje systému může být kometa s rekordní dráhou Záhadný objekt z okraje systému může být kometa s rekordní dráhou
Můžeme se těšit na to, že za delší řadu let se možná budeme kochat velice vzácnou podívanou, kterou by mohl zařídit objekt 2014 UN271. Astronomové mluví o obrovské kometě na dráze s oběhem trvajícím až kolem milionu let. 
Včera, aktualita, Jan Vítek