www.svethardware.cz
>
>
>

NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra

NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
, , aktualita
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnostní problémy se nevymykají skoro nikomu a postihlo to i oblíbenou aplikaci NordVPN. Jedno z datových center společnosti bylo totiž v březnu 2018 napadeno. Server poskytovala finská společnost, kde byl zřízen 31. ledna téhož roku. Poskytovatel serveru zde ponechal vzdálený systém pro jeho správu, o němž nemělo NordVPN (dle svých slov) ani potuchy, a to jak o existenci tohoto vzdáleného přístupu, tak o jeho zrušení v březnu.
 
NordVPN logo
 
Podle NordVPN server neobsahoval žádná uživatelská data, vyskytovaly se zde ale TLS klíče, což by umožňovalo útočníkům provést man-in-the-middle útok. Klíče už byly zneplatněny a nyní by vše mělo být v pořádku. Pokud jde o rozsah problému, tak tento server je jen jedním ze zhruba 3000 serverů, které NordVPN používá.
 
Společnost od zjištění problému do nynějšího zveřejnění provedla audit ostatních poskytovatelů a řádně prověřila všechny své systémy. Finského poskytovatele poslala k ledu a nyní už nevyužívá jeho služby. Také zvažuje zřízení bug bounty programu, kdy lidem, kteří přijdou na zranitelnost v systému a podrobně ji popíšou, poskytne peněžitou odměnu. Také jsme se dozvěděli, že stejný útočník provedl podobné útoky i na další dvě konkurenční VPN služby.
 
Zdroj: techspot.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala