www.svethardware.cz
>
>
>

NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra

NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
, , aktualita
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnostní problémy se nevymykají skoro nikomu a postihlo to i oblíbenou aplikaci NordVPN. Jedno z datových center společnosti bylo totiž v březnu 2018 napadeno. Server poskytovala finská společnost, kde byl zřízen 31. ledna téhož roku. Poskytovatel serveru zde ponechal vzdálený systém pro jeho správu, o němž nemělo NordVPN (dle svých slov) ani potuchy, a to jak o existenci tohoto vzdáleného přístupu, tak o jeho zrušení v březnu.
 
NordVPN logo
 
Podle NordVPN server neobsahoval žádná uživatelská data, vyskytovaly se zde ale TLS klíče, což by umožňovalo útočníkům provést man-in-the-middle útok. Klíče už byly zneplatněny a nyní by vše mělo být v pořádku. Pokud jde o rozsah problému, tak tento server je jen jedním ze zhruba 3000 serverů, které NordVPN používá.
 
Společnost od zjištění problému do nynějšího zveřejnění provedla audit ostatních poskytovatelů a řádně prověřila všechny své systémy. Finského poskytovatele poslala k ledu a nyní už nevyužívá jeho služby. Také zvažuje zřízení bug bounty programu, kdy lidem, kteří přijdou na zranitelnost v systému a podrobně ji popíšou, poskytne peněžitou odměnu. Také jsme se dozvěděli, že stejný útočník provedl podobné útoky i na další dvě konkurenční VPN služby.
 
Zdroj: techspot.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře