Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Notebook Hardware Control (NHC)

, , článek
Notebook Hardware Control (NHC)
Konečně jsem objevil program, který umí dvě velmi důležité věci - detekovat SMART informace z pevného disku a zobrazit vybrané diagnostické ukazatele na pracovní ploše počítače. Tento program se jmenuje Notebook Hardware Control a je určen primárně pro notebooky. Chcete mít navíc tišší notebook? Pracovat na baterii až o 50 % času déle? Potom je následující povídání určeno právě pro vás.
Notebook Hardware Control (NHC)

CPU Voltage – napájení procesoruNa záložce CPU Voltage můžete změnit napájení procesoru, což opět povede ke ztišení aktivního chlazení notebooku a prodloužení provozu na baterie. Tato volba je doporučována pouze zkušeným uživatelům.Po změně napájení provede NHC kontrolu stability procesoru. Pokud nastavíte napájení příliš nízko, dojde k zatuhnutí systému a vy budete muset restartovat. I když bude procesor otestován jako stabilní, při dlouhodobém provozu může dojít k problémům.
Záložka ACPI (Advanced Configuration and Power Interface)ACPI, pokročilou správu napájení, lze na této záložce podrobně nastavit nebo zcela deaktivovat.


Aktivací odkazu Show ACPI Control System details získáme přístup zejména k nastavení provozu chladícího ventilátorku notebooku (musí být podporováno). Zde můžete kompletně nastavit chování ventilátorku v závislosti na teplotě. Při nevhodném nastavení může dojít k poškození komponent notebooku. I když, v případě správném nastavení mezních teplot by NHC notebook jednoduše vypnul.

reklama