Nová GeForce 8800 GTS ještě k Vánocům?

Nová GeForce 8800 GTS ještě k Vánocům?
, , aktualita
NVIDIA neusíná na vavřínech (což ve světě IT ani nemůže, nechce-li zaspat) a ještě tento rok chystá kompletně novou grafickou kartu GeForce 8800 GTS, jejíž cena se má pohybovat dle odhadů někde mezi 300 – 350 americkými dolary. Ta dostane...
K oblíbeným
reklama
NVIDIA neusíná na vavřínech (což ve světě IT ani nemůže, nechce-li zaspat) a ještě tento rok chystá kompletně novou grafickou kartu GeForce 8800 GTS, jejíž cena se má pohybovat dle odhadů někde mezi 300 – 350 americkými dolary. Ta dostane nové jádro G92, nové PCB i nový chladič. Čeho se tedy dočkáme? Konkrétně to bude 128 Stream procesorů, jádro taktované na 650 MHz, paměti na 1,94 GHz a shadery na 1,625 GHz. Pamětí bude 512 MB se šířkou pásma 256 bitů.

Chladič na první pohled vychází z původního chlazení 8800 GTS/GTX, avšak minimálně jedné kosmetické změny doznal - v místě před začátkem žebrování je kryt mírně zkosen dolů, díky čemuž bude vzduch na žebra o něco více „pumpován“. V krytu také nejsou žádné výřezy, vzduch proudí rovnou ven ze skříně. Mimo 8800 GTS se začalo proslýchat, že NVIDIA hodlá jako odpověď na dvoujádrový koncept R680 vytvořit vlastní kartu podobnou dřívějším verzím GX2, tentokrát s jádry G92. Jádra G80 jsou již pomalu historií a vypadá to, že na D8E můžeme také zapomenout.

Zdroj: VR-Zone, VR-Zone
reklama
Nejnovější články
Comet Lake-S: nová patice LGA 1200, sady 400 Series, ale kdy budou? Comet Lake-S: nová patice LGA 1200, sady 400 Series, ale kdy budou?
Procesory Comet Lake-S od Intelu, čili desktopové verze nových 14nm mobilních procesorů, očekáváme v příštím roce. Nyní se opět objevují informace o tom, že zapotřebí bude nová patice, a tak samozřejmě i nový čipset. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů