www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová GeForce GTX 580 od Zotac s 16+2fázovým nápájením

Nová GeForce GTX 580 od Zotac s 16+2fázovým nápájením
, , aktualita
Společnost Zotac si připravila mohutnou verzi grafické karty GeForce GTX 580 Extreme Edition, která představuje tu nejvýkonnější grafickou kartu s jedním čipem v její nabídce. Využívá speciální PCB s řadou vylepšení, mezi něž patří také...
K oblíbeným
reklama
Společnost Zotac si připravila mohutnou verzi grafické karty GeForce GTX 580 Extreme Edition, která představuje tu nejvýkonnější grafickou kartu s jedním čipem v její nabídce. Využívá speciální PCB s řadou vylepšení, mezi něž patří také 16 + 2 fáze pro napájení, které poskytnou až 500 W energie pro extrémní přetaktování. K tomu samozřejmě patří i další kvalitní komponenty a dva osmipinové napájecí konektory PCIe. Dodatečné chlazení pamětí MOS a PWM čipů zajistí hliníkový plát s žebrovím.Hlavní úloha ale připadne na tříslotový chladič s měděnou základnou, šesti 6mm měděnými heatpipe a dvěma ventilátory Titan. GPU GeForce GTX 580 pracuje na 850 MHz (základ je 772 MHz) a má 512 CUDA jader. Paměti GDDR5 jsou připojeny přes 384bitové rozhraní, mají kapacitu 1,5 GB a pracují na 4400 MHz oproti výchozím 4008 MHz.Karta také podporuje konfiguraci 2-way SLI a využít můžeme čtyři obrazové výstupy - dva DVI, jeden HDMI a jeden DisplayPort. Cena oznámena nebyla.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů