Super, konečně se ty věci z Číny budou recyklovat na skoro 100% lithium, to je pokrok! Aha, takže jen baterky z Číny a recyklace taky v Číně, ne tady u nás, kam to dovezli. Takže oni tam vlastně z těch použitých baterek udělají úplně nové lithium, skoro jako když se vaří z vody.
Odpovědět1 4
To ako si na to prisiel, ze sa bude recyklovat len v Cine?
Vymysleli tuto metodu v Cine ale ak sa ta metoda presadi/ bude pouzitelna v praxi, tak sa urcite nebude nou recyklovat len v Cine.
Odpovědět4 0
A co když Čína tu technologii podrží pro sebe? Což by vzhledem k tomu, že je největším producentem jak lithia, tak i těch baterek, logiku dávalo... nalijme si čistého vína, zažíváme poslední roky technologické nadvlády Západní civilizace a pokud se nestane něco zásadního, tak v budoucnu už budeme Číně koukat bohužel jen na záda....
Odpovědět3 0
Zvolil jste špatný mlluvnický čas.
zažli jsme poslední roky technologické nadvlády Západní civilizace a pokud se nestane něco zásadního, tak v budoucnu už bude Číně koukat bohužel jen na záda....
Odpovědět4 1
V Evropě určitě už nic převratného očekávat nelze. Ta je dávno za zenitem. EU se svou byrokracií se postará o utlumení automobilového průmyslu a bude po všem. Zbydou nám už jen ti lehkoživkové v Bruselu.
Odpovědět5 1
Jednoduše stejně jako se baterie vyrábí tak se tam budou i recyklovat je to logické.. a pravděpodobně nebudou chtít technologií prodávat jako takovou pokud to pro vlastníka nebude mít ekonomický smysl
Odpovědět0 0
Ty baterky z Číny si dovážíme MY SAMI.
Proč?
Protože si je neumíme sami vyrobit a když už, tak draho.
Odpovědět3 0
Uměli bysme, ale... Zkuste někde dojít a říct postavíme tu chemičku, pardon, dneska gigafactory... Pojedete odtud jak namydlený blesk. Ne všechno se dá hodit na politiky.
Odpovědět1 1
O politicích jsem nepsal, ale ano je to jejich vina. Máme pouze politikáře a nemáme státníky.
Skuteční státníci by nikdy nepřipustili deindustrializaci a ztrátu potravinové soběstačnosti.
Odpovědět4 0
To jestli jim dáme nálepku politikář, nebo státník je úplně jedno. Záleží jen na tom že máme moc socialistů a ne kapitalistů.
A ne, ani ODSka v ČR dnes nereprezentuje kapitalismus. Ale přinejlepším středový mix.
Odpovědět2 0
Politikář myslí hlavně na to, aby byl znovu zvolen a je skoro jedno, jestli on, nebo jeho strana.
Státník myslí na budoucnost země.
Odpovědět0 0
A vyjde to úplně nastejno.
Pokud politikář chce aby mu daly hlasy podnikatelé a masově dereguluje a snižuje jim daně, tak je lepší pro dlouhodobou budoucnost země než státník co si myslí že to dělá pro blaho země země ale způsobí že ekonomika krachuje, protože přece v blahu země je regulovat XYZ, jak je přesvědčen.
Podstatný tedy není zda je politikář, nebo státník, protože motivace kroků je irelevantní. Podstatné je aby to byly kroky ke kapitalismu.
Odpovědět1 1
@ apoage (12), 28.3.2025, 8:13h: Čína má proti Západu obrovskou výhodu v tom, že dlouhodobě uplatňuje konzistentní hospodářskou politiku. Západ to valí pár let nějakým směrem, po volbách nastoupí opozice a začne směr měnit. Tím je dáno, že konkurenceschopnost Západu je neustále narušována neřkuli bržděna. Západ neustále mluví o čínské "hrozbě", otázkou ale je spíše to, zda Západ není hrozbou sám sobě.
Odpovědět7 0
Je. Hlavně evropská politika je naprosto zničující do budoucna.
Odpovědět4 1
Moje hlavní Vítka byla hlavně vůči faktu že ty baterie se budou muset vozít zpět do Číny což se z 90% nestane alespoň v horizontu následujících 10ti let mluvím především o vyrobkach jako jsou elektronické cigarety kam je napájen akumilulator ale bez možnosti jeho dobíjení a podobně spotřební produkty .. ale jinak tomu celkem fandím
Odpovědět0 0