Nová verze DLSS 2.2 lze využít i v Cyberpunku 2077, co přinese?

Nová verze DLSS 2.2 lze využít i v Cyberpunku 2077, co přinese?
, , aktualita
NVIDIA bez fanfár vypustila do světa novou verzi své technologie, a sice DLSS 2.2, která má být zatím oficiálně podporována snad pouze jednou hrou, a to Rainbow Six Siege. Jak jsme se ale dozvěděli už dříve, s trochou snahy může DLSS 2.2 fungovat i jinde.
K oblíbeným
reklama
Nyní se dozvídáme, že s DLSS 2.2 má být schopen pracovat také Cyberpunk 2077, a to samozřejmě neoficiálně, a sice s využitím modifikace. V podstatě by ale mělo stačit jen nahradit jednu DLL knihovnou jinou, a to právě souborem, který byl dodán ke hře Rainbow Six Siege od Ubisoftu. O žádnou modifikaci tak ve skutečnosti nejde, ale to už je vedlejší. 
 
Samotný Cyberpunk 2077 nedávno dostal další velký patch na verzi 1.23, díky němuž se hra mohla už vrátit do nabídky PlayStation Store, ovšem podpory DLSS 2.2 se zatím nedočkal, takže jde oficiálně stále o DLSS 2.1. 
 
 
Technologie DLSS od své druhé verze přitom poskytuje mnohem lepší výsledky než původní 1.0, ovšem stále má daleko k dokonalosti. Především ve spojení s ray tracingem a jeho odrazy se totiž ve hrách často ukazuje rozmazaný pohyb odrážených objektů, dále to mohou být různé artefakty vzniklé při ostření obrazu převedeného z nižšího rozlišení a zkrátka ještě je co vylepšovat. 
 
DLSS 2.2 tak můžeme dle dostupných informací v Cyberpunku 2077 využít jednoduše tak, že si stáhneme výše odkazovaný soubor nvngx_dlss.dll, který pak zkopírujeme do složky hry a podsložek bin\x64\. Otázka je, co tím získáme. 
 
PCGamesN mluví o tom, že DLSS 2.2 nám v Cyberpunku 2077 nabídne vyšší snímkovací frekvenci, ostřejší obraz a právě i odstranění duchů, z menších pohybujících se objektů či světel. Právě o nich jsme se zmiňovali i v nedávném testu RTX technologií ve hře Metro Exodus Enhanced Edition. 
 
Zdroj přitom uvádí, že nárůst výkonu není zrovna zanedbatelný a že tam, kde hra dříve nabízela jen kolem 28 FPS nyní dosahuje mezi 36 a 40 FPS (balanced, 1440p na neuvedené hardwarové konfiguraci). A to vypadá na skutečně podstatné vylepšení a pokud je to skutečně pravda, podobný nárůst lze očekávat obecně a přitom stačí jen jednoduchá výměna knihovny, mohl by se brzy objevit příslušný hotfix a nové testy od NVIDIE. Uvidíme.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů