www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové Core 9. generace budou podporovat až 128 GB RAM

Nové Core 9. generace budou podporovat až 128 GB RAM
, , aktualita
Procesory Intel pro běžné sestavy byly doposud omezeny na kapacitu 64 GB operační paměti, ale redaktor Anandtechu si všiml, že HP u některých PC slibuje možnost upgradu až na 128 GB paměti. Dotázal se tedy samotného Intelu. 
K oblíbeným
reklama
Mainstreamové procesory Intelu na příslušných deskách podporovaly nanejvýš 64 GB paměti, přičemž je třeba jedním dechem dodat, že v drtivé většině případů toho stejně zákazníci nevyužili. Však i dnes nám pro běžnou domácí sestavu stačí 8 GB paměti, i když pro hry už je daleko lepší 16 GB. Jde samozřejmě také o počet paměťových slotů, jichž mají desktopové desky obvykle čtyři, takže pokud jde o obvyklé 8GB moduly, ty nám zařídí maximálně 32GB kapacitu. Procesor Core i9-9900K s osmi jádry se už ale bude hodit i pro slušnou pracovní stanici a těm se obvykle RAM hodí vždy. 
 
32GB modul DDR4 DIMM
 
Na Anandtechu si tedy všimli, že některé chystané počítače HP s procesory Core 9. generace nabízí v základu 32 GB paměti a rozšíření až na 128 GB. Intelu tak přišel dotaz ohledně toho, co je na tom pravdy a dle oficiálního vyjádření můžeme říci, že nové procesory budou skutečně podporovat až 32GB moduly DDR4 DIMM pro celkově 128 GB operační paměti. 
 
Proč se Intel odhodlal k této změně? Jak sám vysvětluje, paměťový kontroler v nových procesorech Core 9. generace nově podporuje čipy DDR4 s paměťovou hustotou 16 Gb a právě díky tomu je maximální možný objem paměti RAM při využití dvoukanálového procesoru a dvou DIMM na kanál (konfigurace 2DPC) právě 128 GB. Tato podpora nyní přichází právě proto, že čipy DDR4 se 16 Gb přišly na trh teprve nedávno a nyní si je Intel testuje. Později proběhne validace a pak přijdou nejspíše nové mikrokódy, a tedy i verze BIOSů. Ty můžeme očekávat během několika měsíců. 
 
Samotné procesory budou vyslány na trh tento pátek, a to zatím tři modely, a sice osmijádrové Core i9-9900K a Core i7-9700K a pak jeden šestijádrový Core i5-9600K.
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků
Americký operátor AT&T má problém. Nadace Electronic Frontier Foundation ho zažalovala za prodej dat ohledně polohy nic netušících zákazníků dalším firmám. Ty mohly tyto údaje využívat ke své činnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím
Robert Swan, který oficiálně vede společnost Intel od začátku tohoto roku, se ukázal na Brainstorm Tech Conference v Aspenu a promluvil tam i o problémech s vývojem 10nm technologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí
Toshiba Memory Holdings Corporation ohlásila, že pod svým dosavadním názvem už nebude existovat dlouho. Ještě letos se přejmenuje a jako svůj nový název si vybrala označení Kioxia. Proč se vůbec k tomu rozhodla a co její nový název znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000 MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000
Označení MAX nesou čtyři nové desky od firmy MSI, která využila čipovou sadu AMD B450, aby nabídla už rovnou zaručenou podporu procesorů Ryzen 3000. K tomu se pak bude hodit 256Mb SPI flash ROM pro BIOS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580 Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580
Remedy Entertainment přišli s minimálními požadavky pro svůj chystaný titul Control, které nejsou zrovna nízké. Potřebovat budeme dle nich grafickou kartu na úrovni GeForce GTX 1060 nebo Radeonu RX 580. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře