www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové Core 9. generace budou podporovat až 128 GB RAM

Nové Core 9. generace budou podporovat až 128 GB RAM
, , aktualita
Procesory Intel pro běžné sestavy byly doposud omezeny na kapacitu 64 GB operační paměti, ale redaktor Anandtechu si všiml, že HP u některých PC slibuje možnost upgradu až na 128 GB paměti. Dotázal se tedy samotného Intelu. 
K oblíbeným
reklama
Mainstreamové procesory Intelu na příslušných deskách podporovaly nanejvýš 64 GB paměti, přičemž je třeba jedním dechem dodat, že v drtivé většině případů toho stejně zákazníci nevyužili. Však i dnes nám pro běžnou domácí sestavu stačí 8 GB paměti, i když pro hry už je daleko lepší 16 GB. Jde samozřejmě také o počet paměťových slotů, jichž mají desktopové desky obvykle čtyři, takže pokud jde o obvyklé 8GB moduly, ty nám zařídí maximálně 32GB kapacitu. Procesor Core i9-9900K s osmi jádry se už ale bude hodit i pro slušnou pracovní stanici a těm se obvykle RAM hodí vždy. 
 
32GB modul DDR4 DIMM
 
Na Anandtechu si tedy všimli, že některé chystané počítače HP s procesory Core 9. generace nabízí v základu 32 GB paměti a rozšíření až na 128 GB. Intelu tak přišel dotaz ohledně toho, co je na tom pravdy a dle oficiálního vyjádření můžeme říci, že nové procesory budou skutečně podporovat až 32GB moduly DDR4 DIMM pro celkově 128 GB operační paměti. 
 
Proč se Intel odhodlal k této změně? Jak sám vysvětluje, paměťový kontroler v nových procesorech Core 9. generace nově podporuje čipy DDR4 s paměťovou hustotou 16 Gb a právě díky tomu je maximální možný objem paměti RAM při využití dvoukanálového procesoru a dvou DIMM na kanál (konfigurace 2DPC) právě 128 GB. Tato podpora nyní přichází právě proto, že čipy DDR4 se 16 Gb přišly na trh teprve nedávno a nyní si je Intel testuje. Později proběhne validace a pak přijdou nejspíše nové mikrokódy, a tedy i verze BIOSů. Ty můžeme očekávat během několika měsíců. 
 
Samotné procesory budou vyslány na trh tento pátek, a to zatím tři modely, a sice osmijádrové Core i9-9900K a Core i7-9700K a pak jeden šestijádrový Core i5-9600K.
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů