Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové detaily o základních deskách AMD 4x4

21.11.2006, Jan Vítek, aktualita
Nové detaily o základních deskách AMD 4x4
Detaily specificky hovoří o základní desce Asus L1N64-SLI WS, která bude prvním modelem pro AMD 4x4 - platformu pro nadšence. L1N64-SLI WS obsahuje dva nVidia nForce 680a MCP a dva sockety F s 1207 piny pro procesory. Ty budou mít k dispozici...
Detaily specificky hovoří o základní desce Asus L1N64-SLI WS, která bude prvním modelem pro AMD 4x4 - platformu pro nadšence. L1N64-SLI WS obsahuje dva nVidia nForce 680a MCP a dva sockety F s 1207 piny pro procesory. Ty budou mít k dispozici celkem čtyři sloty pro operační paměti, tedy dva pro každý procesor.


- klikněte pro zvětšení -

Dále na základní desce najdeme celkem 12 portů SATA 3.0Gbps a jeden PATA. A aby SATA portů nebylo, málo na zadním I/O štítku je ještě jeden eSATA pro externí pevný disk. Co se týče rozšiřujících slotů, pak PCI Express x16 budou hned čtyři. Ty však dohromady zaberou skoro všechno místo, tudíž zbytek slotů je zde v podobě pouze jednoho PCI Express x1 a jednoho PCI. Pro účely komunikace jsou na desce umístěny dva Gb Ethernet porty (nVidia FirstPacket, DualNet, Teaming. TCP/IP offload technologie). Audio je zde samozřejmě v podobě HD kodeku s optickými i koaxiálními S/PDIF výstupy, avšak není znám přesný výrobce onoho kodeku. Nejspíše to bude Analog Devices nebo Realtek.Základní deska na sobě stále nese PS/2 porty a paralelní port. Její formát není klasicky ATX, ale kvůli nárokům na místo eATX (Extended ATX), tudíž je také zapotřebí vlastnit příslušnou skříň. Výrobcem doporučená cena se pohybuje na 480USD, ale očekává se o něco nižší. AMD 4x4 má být k dispozici již tento měsíc spolu s novými procesory Athlon FX-70, FX72 a FX-74.

Zdroj: DailyTech