www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové fotografie od Juno: Jupiter maluje jako van Gogh

Nové fotografie od Juno: Jupiter maluje jako van Gogh
, , aktualita
NASA zveřejnila nové fotografie, jež zaslala sonda Juno. Ty jsou pochopitelně upravené, a to skupinou dobrovolníků, ale i tak jsou úžasné. Jedna z nich nám může připomenout také klasické dílo Hvězdná obloha od Vincenta van Gogha.
reklama
NASA sehnala dobrovolníky, kteří se ujali zpracování obrazových materiálů z JunoCam a přišli třeba s následující fotografií s upravenými barvami, která nám hned připomene obraz Hvězdná obloha (nebo také Hvězdná noc) od van Gogha.

Když konstruktéři sondy Juno z rozhodnutí NASA pracovali na připojení aparátu JunoCam, bylo už jasné, že ta bude mít především jeden účel, a sice propagační. NASA chtěla výsledné záběry využít ke zpopularizování celé mise a to se jí daří, neboť fotografie jsou skutečně úžasné. Fotografie má pochopitelně upravené barvy, které zvýrazňují zuřící bouře na Jupiteru. Právě ty ve výsledku tvoří zajímavé obrazce, jak ukazuje i následující již méně upravená fotografie.

Juno se při svých průletech kolem Jupiteru dívá také z větších vzdáleností, a tak vznikl i následující snímek ukazující bouře nad jižním pólem planety.

Pak si můžeme ukázat také detailní snímek, kde byly zvýrazněny chaotické turbulence tvořené bouří, které vypadají jako mozkové záhyby.

Na závěr jsme si nechali opět pohled na jižní pól pořízený v průběhu třetího blízkého přiblížení sondy Juno.

Aktuálně je sonda stále na prodloužené 53denní orbitě, která se již dávno měla zážehem motoru zkrátit na 14 dní, ovšem to kvůli vadnému motoru není možné zařídit. NASA se tak raději spokojí s delší misí, než aby ji pokusem o zážeh celou ohrozila. To ovlivní také využití JunoCam, která je na sondě upevněna bez možnosti otáčet objektivem.

Zdroj: Space.com

reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář