www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové fotografie od Juno: Jupiter maluje jako van Gogh

Nové fotografie od Juno: Jupiter maluje jako van Gogh
, , aktualita
NASA zveřejnila nové fotografie, jež zaslala sonda Juno. Ty jsou pochopitelně upravené, a to skupinou dobrovolníků, ale i tak jsou úžasné. Jedna z nich nám může připomenout také klasické dílo Hvězdná obloha od Vincenta van Gogha.
reklama
NASA sehnala dobrovolníky, kteří se ujali zpracování obrazových materiálů z JunoCam a přišli třeba s následující fotografií s upravenými barvami, která nám hned připomene obraz Hvězdná obloha (nebo také Hvězdná noc) od van Gogha.

Když konstruktéři sondy Juno z rozhodnutí NASA pracovali na připojení aparátu JunoCam, bylo už jasné, že ta bude mít především jeden účel, a sice propagační. NASA chtěla výsledné záběry využít ke zpopularizování celé mise a to se jí daří, neboť fotografie jsou skutečně úžasné. Fotografie má pochopitelně upravené barvy, které zvýrazňují zuřící bouře na Jupiteru. Právě ty ve výsledku tvoří zajímavé obrazce, jak ukazuje i následující již méně upravená fotografie.

Juno se při svých průletech kolem Jupiteru dívá také z větších vzdáleností, a tak vznikl i následující snímek ukazující bouře nad jižním pólem planety.

Pak si můžeme ukázat také detailní snímek, kde byly zvýrazněny chaotické turbulence tvořené bouří, které vypadají jako mozkové záhyby.

Na závěr jsme si nechali opět pohled na jižní pól pořízený v průběhu třetího blízkého přiblížení sondy Juno.

Aktuálně je sonda stále na prodloužené 53denní orbitě, která se již dávno měla zážehem motoru zkrátit na 14 dní, ovšem to kvůli vadnému motoru není možné zařídit. NASA se tak raději spokojí s delší misí, než aby ji pokusem o zážeh celou ohrozila. To ovlivní také využití JunoCam, která je na sondě upevněna bez možnosti otáčet objektivem.

Zdroj: Space.com

reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře