www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nové i staré GeForce konečně zlevňují

Nové i staré GeForce konečně zlevňují
, , aktualita
Po rozpačitém nástupu nových GeForce na trh, alespoň z hlediska jejich cen v obchodech, se ledy konečně začínají bořit. Znamená to pokles cen starých i nových modelů GeForce, a to často velice výrazný.
K oblíbeným
reklama
Ještě včera nebylo patrné, že by se ceny grafických karet GeForce s nástupem nové generace nějak měnily, ale dnes už je vše jinak. Mohli jsme si stěžovat na to, že ceny starých karet se nesnižují a že nová generace oproti nim nenabízí v podstatě žádné zlepšení, co se týče poměru výkonu a ceny. Situace se ale vyvíjí a my můžeme doufat, že aktuální pokles cen je pouze začátek toho, co bude následovat.

Když se zaměříme na starší herní generaci, čili karty GeForce GTX 970, 980 a 980 Ti, ve všech případech lze zaznamenat sestup cen. V případě nejslabších GTX 970 (budeme vždy porovnávat aktuální ceny s částkami na konci května) je to cca 1000 Kč, ovšem lze zaznamenat i sestup o 3000 Kč, jako v případě EVGA GeForce GTX 970. Nicméně důležité je především to, že GTX 970 se už běžně dají koupit pod 8000 Kč s daní.

V případě karet GeForce GTX 980 je to ještě daleko veselejší. Mezi nejlevnější modely na trhu patří MSI GTX 980 4GD5T OC, jejíž cena se nedávno propadla z 13.500 Kč na 10.500 Kč a ani u jiných není výjimkou pokles ceny o 2 až 3 tisíce. U těchto karet se navíc projevuje to, že zlevňují zpravidla největší a nejznámější tuzemské eshopy. A pak tu máme také GTX 980 Ti, které se dají sehnat už za nějakých 14 tisíc korun s daní. Pro takovou Gigabyte GV-N98TWF3-6GD to znamená propad z téměř 18 tisíc, takže jako obvykle platí: čím vyšší cena, tím větší sleva a lze říci, že za ještě nedávnou cenu karty GTX 980 si budeme moci pořídit GTX 980 Ti. Otázka je, zda ji i tak někdo bude chtít.

A jak je to s novými kartami? GeForce GTX 1070 je na trhu k dispozici jako horká novinka na rozdíl od již částečně zabydlené GTX 1080, a tak se zatím vůbec nedá mluvit o nějakém vývoji jejích cen. Prostor tu pro to ale bezpochyby bude vzhledem k tomu, že Founder's Edition (stanovená cena 449 USD) stojí na našem trhu stejně jako nereferenční verze (379 USD), nebo spíše ještě o něco více, ale přinejhorším jde o stokoruny. Těžko říci, zda si přilepšují výrobci karet nebo obchodníci, každopádně lze zákazníkům doporučit, aby s koupí těchto karet nespěchali, pokud se tedy nechtějí mermomocí zbavit svých 13 tisíc korun (v tom nejlepším případě). To navíc v případě, že se jim vůbec podaří některou z těchto karet sehnat.

GeForce GTX 1080 už jsou na trhu delší dobu, a tak už se ceny začaly měnit k lepšímu. Nereferenční verze karet začaly více zlevňovat než Founder's Edition, ale stále to není rozdíl, který by reflektoval 100dolarovou mezeru mezi NVIDIÍ stanovenými cenami (600 a 700 USD). Takovou Palit GeForce GTX 1080 JetStream obchody ještě ani nezačaly opravdu prodávat a už se její cena propadla z 22.900 na 18.300 Kč, čili o celých 4600 Kč! Výrazně se také snížila cena modelu MSI GTX 1080 ARMOR 8G OC nebo Palit GeForce GTX 1080 GameRock. Jenomže tyto nereferenční verze také ještě nejsou v prodeji, a tak zbývají vesměs referenční karty jako MSI GTX 1080 Founder's Edition. Ale i u té se už začal projevovat pokles cen, a to z původních 20.500 Kč na 19.500 Kč.
reklama
Nejnovější články
ZOTAC nabídnes minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro ZOTAC nabídnes minipočítač ZBOX s Xeonem a grafikou Quadro
V malém provedení se na trh chystají počítače ZBOX QX Series, které jsou vybaveny hardwarem pro pracovní stanice. Ten bude založen na procesorech Intel Xeon a grafických kartách NVIDIA Quadro s až 16 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
Google potvrdil, že bude muset odstřihnout budoucí telefony Huawei od většiny svých služeb. Na stávajících telefonech ovšem bude Play Store fungovat i nadále. Své kroky potvrdil také Qualcomm a Intel. Doplněno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HP koupil superpočítačového specialistu Cray HP koupil superpočítačového specialistu Cray
Společnost Hewlett-Packard ukořistila firmu, jejíž jméno je synonymem pro superpočítače. Však na platformách Cray vznikají ty nejvýkonnější systémy dneška a chystají se také vůbec první, které otevřou éru exaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma
Společnost Ubisoft se rozhodla nás potěšit hrou zdarma, a to konkrétně titulem Steep, který si můžeme na její platformě "vyzvednout" do středy. Tentokrát budou potěšeni fanoušci extrémních zimních sportů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek