www.svethardware.cz
>
>
>

Nové karty NVIDIA Quadro nabídnou až 10752 CUDA jader

Nové karty NVIDIA Quadro nabídnou až 10752 CUDA jader
, , aktualita
NVIDIA se pochopitelně chystá na architektuře Ampere založit také nové grafické karty řady Quadro, které si již připravuje. K tomu se nyní dozvídáme, že tyto karty přijdou s GPU, jež využijí až 10752 CUDA jader.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA má už za sebou představení GeForce RTX 3090, které obsahují celkem 10496 CUDA jader. K tomuto počtu se dá snadno dojít výpočtem, v němž násobíme CUDA jádra v jednotkách SM a následně GPC a dojdeme k tomu, že čip GA102 má ve své výbavě 10752 CUDA jader, přičemž jeho verze pro RTX 3090 má z tohoto počtu 256 CUDA jader deaktivovaných. Čili nově zmiňované karty Quadro generace Ampere by měly využít i bezchybně vyrobené verze čipu GA102 s plným počtem 10752 CUDA jader. 
 
 
Tato karta by navíc měla obsahovat celkem 48 GB paměti typu GDDR6 a je vcelku logické, že to nebudou GDDR6X, neboť to by jich bylo zapotřebí celkem 48 pouzder, neboť verze s kapacitou 2 GB / 16 Gb se ještě nevyrábějí. Paměťový subsystém tak bude až na samotný typ pamětí a jejich propustnost na pin odpovídat tomu, co nabízí i RTX 3090, neboť ta využívá také 24 čipů na 384bitovém rozhraní.
 
Tím s nám ale také ukazuje, že tu jsou už i 16 Gb/s paměti GDDR6, jež dosud na trhu nebyly, respektive nebyly k dispozici na kartách GeForce a Radeon a přinejlepším se využívaly 15,5Gb/s paměti. Cokoliv nad 16Gb/s by už ale měla být záležitost generace GDDR6X. 
 
Pokud tak NVIDIA skutečně vypustí na trh i karty s 10752 CUDA jádry, pak to vypadá, že 8nm proces Samsungu na tom asi není s výtěžností a chybovostí tak, jak se mohlo z nedávných zpráv zdát. Anebo se rychle lepší, ostatně nové Quadro ještě ani nebyly ohlášeny. A není ani jasné, kdy ohlášeny budou.
 
Nakonec si ještě můžeme všimnout pozoruhodně vysoké turbo frekvence, a to 1860 MHz. K ní se zatím ani nepřiblížila žádná z nových GeForce, jejíchž turba jsou na tom velice podobně a končí na 1700 až 1730 MHz. To zase dává naději na slušné možnosti pro přetaktování, a to právě v případě GeForce Ampere.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek