www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Tiger Lake a Thunderbolt 4

Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Tiger Lake a Thunderbolt 4
, , aktualita
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
K oblíbeným
reklama
Řada Gigabyte Brix není na trhu žádnou novinkou, ale výrobce se snaží tyto kompaktní desktopy udržovat stále aktuální. Tento týden v tichosti uvedl nejnovější modely, které spoléhají na 11. generaci procesorů Intel Core s označením Tiger Lake. I přes malé rozměry se jedná o docela výkonné stroje, které mohou být vhodné pro širokou škálu činností včetně práce s grafickými programy a hraní her. Pokud by uživatel vyžadoval práci na více monitorech, může k počítači připojit až čtyři se 4K rozlišením. K tomu využije čtveřici portů HDMI a také rozhraní Thunderbolt 4. Pojďme si ovšem novinku prohlédnout trochu podrobněji.
 
 
Nový Gigabyte Brix bude zpočátku dostupný minimálně ve třech konfiguracích. Všechny využívají 28W procesory Intel Tiger Lake:
  • Intel Core i3-1115G4: dvě jádra, čtyři vlákna, grafika Intel UHD
  • Intel Core i5-1135G7: čtyři jádra, osm vláken, grafika Intel Iris Xe
  • Intel Core i7-1165G7: čtyři jádra, osm vláken, grafika Intel Iris Xe
Pokud by vám nestačil výkon integrované grafické karty, nabízí se možnost rozšíření o externí GPU. Myslete ovšem na to, že Gigabyte prodává Brix jako barebone systémy, které neobsahují operační paměť, úložiště ani operační systém. Na druhou stranu budete mít skoro volné ruce si počítač přizpůsobit podle svého gusta. Využít přitom můžete dva sloty SODIMM pro až 64GB paměti DDR4-3200. Pro vložení SSD poslouží dva sloty M.2, z nichž jeden podporuje rozhraní PCIe 4.0 x4. A zbylo také místo pro HDD, který využije sběrnici SATA III.
 
 
Počítač obsahuje adaptér Intel AX201, který nabízí připojení přes Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1. K dispozici je celkem šest portů USB 3.2 (Type-A), které jsou rozmístěny na přední i zadní straně počítače. Využijete také dva porty Gigabit Ethernet nebo 3,5mm audio konektory, které umožní připojení sluchátek a mikrofonu. Asi největším lákadlem v oblasti konektivity by ovšem mohly být čtyři výstupy HDMI 2.0a, které podporují obsah ve 4K rozlišení se 60 fps. A k dispozici je také rozhraní Thunderbolt 4, které umožnuje připojení dalšího monitoru, dokovací stanice pro externí grafickou kartu nebo jiného příslušenství.
 
 
Výrobce zatím nezveřejnil, kdy se začne nový Gigabyte Brix prodávat ani kolik bude stát. Můžeme ovšem předpokládat, že v následujících týdnech se dozvíme více. Dodejme, že jednotlivé konfigurace počítače ponesou následující označení, která korespondují s názvy procesorů výše:
  • Gigabyte Brix BSi3-1115G4
  • Gigabyte Brix BSi5-1135G7
  • Gigabyte Brix BSi7-1165G7


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře