www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nové Windows 10 budou svižnější, poznáme to zvláště na sestavě s HDD

Nové Windows 10 budou svižnější, poznáme to zvláště na sestavě s HDD
, , aktualita
Již brzy přijde na svět hotová verze systému May 2020 Update (verze 2004) a jako její největší přednost možná budeme moci označit lepší a efektivnější nakládání s úložným zařízením. To by měli poznat především uživatelé HDD.
K oblíbeným
reklama
Windows 10 se postupem času staly náročnější, a to především s ohledem na úložná zařízení. To nemuseli moc poznat majitelé SSD použitých coby systémové disky, ale pokud jde o slabší zařízení s pomalou elektronickou pamětí nebo rovnou s pevným diskem, tam už to mohlo být horší.
 
 
Microsoft již ve verzi 1909 z loňského podzimu zcela oddělil Cortanu od Windows Search a nyní se v rámci May 2020 Update (verze 2004) chystá pokračovat s vyladěním indexování v rámci Windows Search, aby to nezatěžovalo úložné zařízení v nepravý čas. To znamená, že Windows Search má být schopno lépe určit, kdy je počítač využíván, a kdy tak je zcela nevhodné spustit indexování. Server Windows Latest už hlásí, že dle jeho testů mělo toto ladění měřitelný dopad a i subjektivně jsou nové Windows 10 živější. 
 
Pokud ovšem někdo využívá jako systémový disk pro Windows 10 moderní a výkonné SSD, těžko v praxi pozná rozdíl. Ovšem v některých případech to může být znatelné, zvláště když někdo často pracuje se svým úložištěm a v minulosti už zaznamenal, že mu spuštěné indexování Windows Search snížilo výkon. 
 
 
V rámci Windows 10 verze 2004 totiž indexování nebude probíhat v případě, kdy z daného či na dané úložiště kopírujeme/přesouváme data, mažeme je či zkrátka když je aktivně používáme. 
 
Dále Microsoft pracuje na inteligentnější funkci indexování ve Windows Search, která bude postupem času zjišťovat, kdy je zapnutý počítač obvykle nevytížený, aby právě v tu dobu prováděla svou práci, ovšem toho se nedočkáme nyní na jaře, ale až v rámci další podzimní aktualizace, kterou zatím můžeme označit jako Windows 10 20H2. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář