www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nový 4nm proces Samsung prý využijí připravované Exynosy i Snapdragony

Nový 4nm proces Samsung prý využijí připravované Exynosy i Snapdragony
, , aktualita
TSMC je hodně vytíženo a jeho nejpokročilejší procesy zabrala především společnost Apple. Ta už má vyhrazenu i 3nm produkci. Proto není divu, že Samsung a jeho 4nm proces je údajně v hledáčku Qualcommu, pro něhož je Samsung jinak rivalem.
K oblíbeným
reklama
Nedostatek výrobních kapacit hodně otřásá světem, kdy se stává nedostatkovým zbožím i to, co bychom na první pohled nečekali (např. auta). Nyní se objevují zprávy, že by i kvůli tomu mohl mít více zákazníků korejský Samsung, a to z řad jeho vlastních konkurentů. Na poli mobilních procesorů je to společnost Qualcomm, jenže výrobní kapacity na pokročilých procesech společnosti TSMC, jako je 5nm dnes a 4nm, resp. 3nm v budoucnu, zabral z velké části Apple, takže se firma musí poohlédnout jinde.
 
Samsung Exynos
 
Stále častěji se tak objevují zvěsti, že by nemusely být věci nakonec tak, jak se zdály být před pár měsíci. Samsung podle nich (např. podle tweetu uživatele Mauri QHD, který patří k těm spolehlivějším) přešel z jeho 5nm procesu 5LPA (3. generace 5nm procesu) na 4LPA (1. generace 4nm procesu). V podstatě by mělo jít o totéž (hovoří se dokonce jen o přejmenování) a podle posledních informací by na tomto procesu měl být vyráběn nejen nový Samsung Exynos 2200, ale také konkurenční procesor od Qualcommu, patrně pod názvem Snapdragon 895. Na stejném procesu by měl být vyráběn i 5G modem Snapdragon X65.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl? Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?
NVIDIA nedávno přišla s novou verzí DLSS 2.2, kterou zatím oficiálně podporuje dle našeho vědomí jen Rainbow Six Siege. Neoficiálně ji ale lze použít i třeba se Cyberpunkem 2077, a tak se můžeme pokusit zjistit, zda lze zaznamenat nějaký rozdíl. 
Dnes, recenze, Jan Vítek
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek