www.svethardware.cz
>
>
>

Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností

Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
, , aktualita
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
K oblíbeným
reklama
Kyberšikana a agrese ve virtuálním světě je zejména na sociálních sítích velkým problémem. Zejména mladší uživatelé mohou takové útoky brát až příliš vážně, což se může projevit i na skutečných psychických problémech. Aby k něčemu takovému nedocházelo, sítě se samy snaží vyvíjet systémy, které by závadné příspěvky rozpoznávaly. Dokonalé to ale není ani zdaleka. Přidávají se ale i univerzity, např. tým z Binghamton University, jehož nový algoritmus využívajícího strojového učení dokáže agresivní uživatele poznat s 90% úspěšností. Cílem výzkumu bylo najít behaviorální rozdíly mezi normálními uživateli sociální sítě Twitter a pak těmi, kteří se vyjadřovali agresivně, nebo se snažili šikanovat jiné.
 
Twitter logo
 
Sbírali data z profilů i to, koho uživatelé sledují a kdo sleduje je. Na příspěvky použili vyspělé algoritmy pro porozumění přirozenému jazyku a výsledkem bylo naučení systému na rozpoznávání kyberšikany a kyberagrese. Např. rasistické narážky se mnohdy dají provádět i běžnou mluvou bez sprostých slov, která by jinak byla snadno odhalitelná, což detekci tohoto typu šikany značně komplikuje. Podle výsledků výzkumu se to algoritmu dařilo v již zmíněných 90 % případů, je zde ale jeden problém. Jde pochopitelně o reaktivní systém, takže řeší již vyřčené a napáchané škody na psychickém zdraví napadených už neodčiní, přestože budou účty útočníků zabanovány a příspěvky smazány. Alespoň však zabrání (mnohdy však jen dočasně) další eskalaci celé záležitosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů
V internetové aukci padl nový rekord. Neznámý zákazník se rozhodl utratit v přepočtu několik milionů korun za hru Super Mario Bros. z roku 1985. Tím došlo k překonání loňského rekordu, který držel stejný titul.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini
Razer vzal další myš ze své nabídky a představil její zmenšenou verzi. Tentokrát se jedná o model DeathAdder V2, který se v nové variantě vyznačuje nejen nízkými rozměry, ale také hmotností. Velká část těla myši získala protiskluzovou úpravu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik