www.svethardware.cz
>
>
>

Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností

Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
, , aktualita
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
K oblíbeným
reklama
Kyberšikana a agrese ve virtuálním světě je zejména na sociálních sítích velkým problémem. Zejména mladší uživatelé mohou takové útoky brát až příliš vážně, což se může projevit i na skutečných psychických problémech. Aby k něčemu takovému nedocházelo, sítě se samy snaží vyvíjet systémy, které by závadné příspěvky rozpoznávaly. Dokonalé to ale není ani zdaleka. Přidávají se ale i univerzity, např. tým z Binghamton University, jehož nový algoritmus využívajícího strojového učení dokáže agresivní uživatele poznat s 90% úspěšností. Cílem výzkumu bylo najít behaviorální rozdíly mezi normálními uživateli sociální sítě Twitter a pak těmi, kteří se vyjadřovali agresivně, nebo se snažili šikanovat jiné.
 
Twitter logo
 
Sbírali data z profilů i to, koho uživatelé sledují a kdo sleduje je. Na příspěvky použili vyspělé algoritmy pro porozumění přirozenému jazyku a výsledkem bylo naučení systému na rozpoznávání kyberšikany a kyberagrese. Např. rasistické narážky se mnohdy dají provádět i běžnou mluvou bez sprostých slov, která by jinak byla snadno odhalitelná, což detekci tohoto typu šikany značně komplikuje. Podle výsledků výzkumu se to algoritmu dařilo v již zmíněných 90 % případů, je zde ale jeden problém. Jde pochopitelně o reaktivní systém, takže řeší již vyřčené a napáchané škody na psychickém zdraví napadených už neodčiní, přestože budou účty útočníků zabanovány a příspěvky smazány. Alespoň však zabrání (mnohdy však jen dočasně) další eskalaci celé záležitosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře