www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nový Apple Mac Pro bude zase modulární desktop

Nový Apple Mac Pro bude zase modulární desktop
, , aktualita
Společnost Apple se chystá po několika letech opět nabídnout modulární desktopový počítač Mac Pro, který tak bude složen z víceméně standardních komponent. Velkou ATX bednu ale přesto nemůžeme očekávat.
K oblíbeným
reklama
Obrázky zachycující zatím koncept pro nový Apple Mac Pro ukazují spíše na rozměry odpovídající sestavám založeným na základních deskách formátu ITX, i když nelze pochybovat o tom, že základní deska v těchto počítačích nebude mít žádný obvyklý formát. Nicméně co se týče ostatních komponent, ty by měly být dostupné a standardní, a tedy i vyměnitelné, což platí i pro grafickou kartu.

O nově připravovaných Mac Pro a návratu k modulárnímu designu od "trubky" se dvěma grafikami jsme se ostatně nedávno zmiňovali. Vedle toho se objevily i nezaručené informace o nově chystaném monitoru, který už nenabídne rozlišení 5K, natož pak 4K, ale rovnou 8K.

Apple dosud neprozradil, do jaké míry bude možné z naší strany využít nabízenou modularitu, ale z jednoho z obrázků je jasně vidět, že do skříně bychom se měli snadno dostat a v ní bude využita standardní desktopová grafická karta. V tomto případě jde o GeForce GTX, i když Mac Pro jako pracovní stanice nakonec spíše ponese Quadro nebo FirePro od AMD. Stejně tak by měly být přístupné moduly RAM, dále SSD, ale otázka je, co procesor. Ten totiž může být klidně v nesocketové podobě nedílnou součástí základní desky.


Samotný způsob instalace těchto komponent je také zajímavý a nejlépe jej ukáže doprovodné video.

Zdroj: wccftech

reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře