reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nový disk Fireball CX s rozhraním Ultra ATA/66

, , zpráva
Super novinka - disk Quantum s kapacitou téměř 7 GB na plotnu !

Fireball CX: 6,8 GB na plotně, systém ochrany dat a rozhraní Ultra ATA/66


Praha, Milpitas, 16. 3. 1999 - Společnost Quantum Corporation představila 3,5" pevný disk Fireball CX s rozhraním Ultra ATA/66, na jehož jediný magnetický kotouč lze uložit 6,8 GB dat. Tento disk je nejnovějším modelem v řadě velice úspěšných disků Fireball a vyznačuje se vynikající spolehlivostí, ke které přispívá systém ochrany proti otřesům (SPS) a systém ochrany dat (DPS).

"Přijít na trh se spolehlivým produktem ve správný čas - to je klíčem k úspěchu společnosti Quantum, která si již 6 let drží pozici největšího výrobce pevných disků pro stolní počítače," uvedl Roger Katz, viceprezident marketingu pevných disků pro stolní počítače. Fireball CX je již třetí řadou pevných disků s integrovaným systémem ochrany dat (Data Protection System). Systém DPS je navržen tak, aby zamezil zbytečným reklamacím plně funkčních disků, a ochránil tak uživatelská data. Umožňuje provést rychlý a jednoznačný test funkčnosti pevného disku v osobním počítači, který vykazuje systémovou poruchu.

Fireball CX je pátou generací diskových jednotek společnosti Quantum s implementovaným systémem proti otřesům (Shock Protection System), který je tvořen řadou konstrukčních zlepšení zvyšujících odolnost disku. Tento systém stanovil pro koncové zákazníky nový standard spolehlivosti.

"Velká část naší produkce putuje do státní správy, tedy k zákazníkům, kteří mají zájem o vysoce spolehlivé systémy," uvedl Edward Gurary, výkonný ředitel společnosti Legend Micro. "Když jsme začali používat pevné disky Quantum vybavené systémy SPS a DPS, snížila se poruchovost o více než 75 %. Chci říci, že spolehlivost výrobků Quantum je nejlepší ve své třídě.

" Výkonný disk Fireball CX je vhodný pro použití v domácích i firemních počítačích a nabízí optimální řadu kapacit 6,4 GB, 10,2 GB, 13 GB a 20,4 GB. Je založen na ověřené platformě a z předchozích tří generací disků Fireball si bere to nejlepší. Velkoodběratelé tak získávají záruku spolehlivosti, zkracuje se proces ověřování a výroba může mít rychlejší náběh. Pevné disky Fireball CX jsou osazeny GMR hlavičkami, rotují rychlostí 5 400 otáček za minutu a mají střední dobu vyhledání 9,5 ms. Patří mezi vůbec nejspolehlivější disky s maximální integritou dat, a to díky integrovanému systému S.M.A.R.T. a systému 224bitové dvourozsahové průběžné opravy chyb.

Největší z modelů Fireball CX má kapacitu 20,4 GB a dodává se s tříletou zárukou. Sériová výroba bude zahájena v dubnu. Doporučená koncová cena disku s kapacitou 20,4 GB je 229 dolarů.


Tisková zpráva Quantum
reklama
reklama
reklama