Nový infotainment vozů Tesla zvládne i Cyberpunk 2077, na čem běží?

Nový infotainment vozů Tesla zvládne i Cyberpunk 2077, na čem běží?
, , aktualita
Společnost Tesla oznámila, že její elektrovozy Model S získávají zbrusu nový infotainment, na němž nás může zaujmout také vysoký výpočetní výkon. Ten postačí i k tomu, abychom si přímo ve voze zahráli Witcher 3 nebo dokonce Cyberpunk 2077.
K oblíbeným
reklama
Tesla Model S tak dostala nový interiér a s ním i nový infotainment, který zahrnuje i větší přední a menší zadní displej. Právě ty budeme moci využít třeba k tomu, abychom si na nich zahráli i velice náročné hry, ostatně se dozvídáme, že nový hardware má výkon kolem 10 TFLOPS, což je srovnatelné s moderní PlayStation 5. A není ani překvapivé, že nový infotainment Tesla Arcade má být založen na GPU firmy AMD s RDNA 2, i když potvrzeno to nebylo. Nicméně pokud na něm fungují i hry jako The Witcher 3 nebo Cyberpunk 2077, pak to vypadá opravdu na moderní GPU od AMD a pokud by mělo jít rovnou o celé APU, pak by to znamenalo, že se o omezené dodávky vedle Microsoftu a Sony pere ještě Tesla. 
 
 
Nově se dokonce objevil i blokový diagram, který zveřejnil Patrick Schur. Ten ukazuje právě na využití GPU Navi 23, o němž se spekulovalo již dříve, přičemž tento čip by měl být vybaven 2048 Stream procesory, čili aby v FP32 nabídl kolem 10 TFLOPS, musel by pracovat alespoň na 2,44 GHz. Ovšem udávaný výkon se může týkat kombinace GPU a CPU. 
 
 
Diagram ale ukazuje na čtyři 16Gb paměti GDDR6 od Samsungu, čili celkem 8 GB a dle označení jde o 14 Gb/s verze K4ZAF325XM. To by však znamenalo, že celková šířka sběrnice je jen 128 bitů, čili propustnost ve výsledku 224 GB/s. Na druhou stranu si s takovou propustností vystačí i dnešní Xbox Series S. 
 
 
Zatím tak nevíme, na jakém CPU tento systém funguje. Dle diagramu to na celé APU od AMD nevypadá, přičemž Witcher 3 stejně jako Cyberpunk 2077 nemusí nutně běžet pod Windows, čili ani na procesoru x86.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře