www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nový protokol pro vysokorychlostní připojení ve Windows 8

Nový protokol pro vysokorychlostní připojení ve Windows 8
, , aktualita
Společnosti Ericsson a Microsoft se pochlubily novým protokolem pro vysokorychlostní mobilní připojení notebooků a tabletů, které budou využívat připravovaný operační systém Windows 8. Jeho úkolem je toto připojení zjednodušit, aby jej bylo...
K oblíbeným
reklama
Společnosti Ericsson a Microsoft se pochlubily novým protokolem pro vysokorychlostní mobilní připojení notebooků a tabletů, které budou využívat připravovaný operační systém Windows 8. Jeho úkolem je toto připojení zjednodušit, aby jej bylo snazší využívat u zařízení, která budou neustále připojena. Vedle Windows 8 bude však nutné využít také novou generaci mobilních vysokorychlostních modulů od Ericssonu.Na protokolu však nepracovaly jen dvě uvedené společnosti, ale také další firmy působící v rámci fóra pro zavádění USB zařízení. Ericsson tak spolupracoval i s firmami AMD, Intel, NVIDIA nebo Texas Instruments.

V systému Windows 8 nebude nutné zavádět speciální ovladače, neboť ty již budou jeho součástí. Jedná se o ale o otevřený komunikační protokol, který tak bude k dispozici i dalším firmám a byl již předveden na několika zařízeních během konference Microsoft BUILD, která proběhla ve dnech 13. - 16. září v Anaheimu v Kalifornii.

Podporovat bude všechny moduly Ericssonu od modelů F5321gw, H5321gw a C5621gw. Společně s Windows 8 budou na trh uvedeny další.

Zdroj: TZ Ericsson
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková