www.svethardware.cz
>
>
>

Nudíte se v autě? Audi a Marvel přichází s VR, která bude odpovídat jízdě

Nudíte se v autě? Audi a Marvel přichází s VR, která bude odpovídat jízdě
, , aktualita
Automobilka Audi vytvořila společnost Holoride a ta spolupracuje s Disney a jejím studiem Marvel na vývoji zajímavého projektu virtuální reality. Ta totiž bude reflektovat pohyby auta na reálné silnici pro intenzivnější zážitek z VR.
reklama
Virtuální realita má pro mnoho lidí jeden zásadní problém. Pohyb člověk neodpovídá tomu, co vidí v brýlích pro VR. Firmy Audi (resp. její společnost Holoride) a Marvel Studios od Disney toto ale vyřešily opravdu velmi elegantním způsobem. Spojily film Strážci galaxie a další filmy od Marvelu s děním auta na silnici a virtuální realitou. V brýlích Oculus se tak odehrává fiktivní bitva, při níž je vám průvodcem Rocket Raccoon ze Strážců galaxie a bojujete proti Thanosovi. Protože však systém na základě naplánované trasy v navigaci ví, jaká bude cesta, kdy a kam se bude zatáčet, uzpůsobuje tomu i dění v brýlích.
 
Audi e-Tron Marvel
 
Pokud tedy následuje zatáčka doleva, také v brýlích začne vaše kosmická loď zatáčet vlevo. Nevýhoda VR se tak rázem promění ve výhodu a místo nesouladu obrazu v brýlích a pohybu sledujícího tak naopak uživatel VR brýlí získá skutečný pohybový dojem, který by u filmu nikdy neměl. V podstatě takový virtuální zábavní park s reálnou odezvou. Tvůrci se snaží přinést více tzv. "elastického" obsahu, který by dovoloval vymyslet a generovat více příběhů, do kterých může zasáhnout sám uživatel, a které může podobným způsobem zažít. Také chtějí zapracovat na odezvě z reálného světa, ta stále není vždy úplně dokonalá, jde i o rozšíření počtů prvků ke stejným situacím z jízdy. Zastavení na červenou tak může být spojeno např. se zásahem od nepřátelské lodi, které uživatele na nějakou dobu paralyzuje a on musí svou loď opravit.
 
Audi Holoride Rocket Rescue Run
 
Poněvadž Audi chce nabídnout tento systém i ostatním, byla vytvořena již zmíněná společnost Holoride. Díky tomu by se tento systém mohl objevit v nejrůznějších vozech pro nejrůznější příležitosti. Slibně to vypadá např. pro služby jako jsou Uber nebo Lyft, kdy si můžete povídat s řidičem, nebo si díky tomuto systému během jízdy zažít vesmírné či jiné dobrodružství.
 
S tím, jak se postupně bude zejména u podobných služeb přecházet na autonomní řízení, potřeba zábavy během jízdy dostane na významu. Ne každému vyhovuje práce s mobilem za jízdy a zábava tohoto druhu může být to pravé. Otázkou je i další komerční využití. Koncept byl ukázán na CES 2019 v novém elektrickém SUV Audi e-Tron na prvním demu "Rocket’s Rescue Run".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek