www.svethardware.cz
>
>
>

Nudíte se v autě? Audi a Marvel přichází s VR, která bude odpovídat jízdě

Nudíte se v autě? Audi a Marvel přichází s VR, která bude odpovídat jízdě
, , aktualita
Automobilka Audi vytvořila společnost Holoride a ta spolupracuje s Disney a jejím studiem Marvel na vývoji zajímavého projektu virtuální reality. Ta totiž bude reflektovat pohyby auta na reálné silnici pro intenzivnější zážitek z VR.
K oblíbeným
reklama
Virtuální realita má pro mnoho lidí jeden zásadní problém. Pohyb člověk neodpovídá tomu, co vidí v brýlích pro VR. Firmy Audi (resp. její společnost Holoride) a Marvel Studios od Disney toto ale vyřešily opravdu velmi elegantním způsobem. Spojily film Strážci galaxie a další filmy od Marvelu s děním auta na silnici a virtuální realitou. V brýlích Oculus se tak odehrává fiktivní bitva, při níž je vám průvodcem Rocket Raccoon ze Strážců galaxie a bojujete proti Thanosovi. Protože však systém na základě naplánované trasy v navigaci ví, jaká bude cesta, kdy a kam se bude zatáčet, uzpůsobuje tomu i dění v brýlích.
 
Audi e-Tron Marvel
 
Pokud tedy následuje zatáčka doleva, také v brýlích začne vaše kosmická loď zatáčet vlevo. Nevýhoda VR se tak rázem promění ve výhodu a místo nesouladu obrazu v brýlích a pohybu sledujícího tak naopak uživatel VR brýlí získá skutečný pohybový dojem, který by u filmu nikdy neměl. V podstatě takový virtuální zábavní park s reálnou odezvou. Tvůrci se snaží přinést více tzv. "elastického" obsahu, který by dovoloval vymyslet a generovat více příběhů, do kterých může zasáhnout sám uživatel, a které může podobným způsobem zažít. Také chtějí zapracovat na odezvě z reálného světa, ta stále není vždy úplně dokonalá, jde i o rozšíření počtů prvků ke stejným situacím z jízdy. Zastavení na červenou tak může být spojeno např. se zásahem od nepřátelské lodi, které uživatele na nějakou dobu paralyzuje a on musí svou loď opravit.
 
Audi Holoride Rocket Rescue Run
 
Poněvadž Audi chce nabídnout tento systém i ostatním, byla vytvořena již zmíněná společnost Holoride. Díky tomu by se tento systém mohl objevit v nejrůznějších vozech pro nejrůznější příležitosti. Slibně to vypadá např. pro služby jako jsou Uber nebo Lyft, kdy si můžete povídat s řidičem, nebo si díky tomuto systému během jízdy zažít vesmírné či jiné dobrodružství.
 
S tím, jak se postupně bude zejména u podobných služeb přecházet na autonomní řízení, potřeba zábavy během jízdy dostane na významu. Ne každému vyhovuje práce s mobilem za jízdy a zábava tohoto druhu může být to pravé. Otázkou je i další komerční využití. Koncept byl ukázán na CES 2019 v novém elektrickém SUV Audi e-Tron na prvním demu "Rocket’s Rescue Run".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek