www.svethardware.cz
>
>
>

Nudíte se v autě? Audi a Marvel přichází s VR, která bude odpovídat jízdě

Nudíte se v autě? Audi a Marvel přichází s VR, která bude odpovídat jízdě
, , aktualita
Automobilka Audi vytvořila společnost Holoride a ta spolupracuje s Disney a jejím studiem Marvel na vývoji zajímavého projektu virtuální reality. Ta totiž bude reflektovat pohyby auta na reálné silnici pro intenzivnější zážitek z VR.
reklama
Virtuální realita má pro mnoho lidí jeden zásadní problém. Pohyb člověk neodpovídá tomu, co vidí v brýlích pro VR. Firmy Audi (resp. její společnost Holoride) a Marvel Studios od Disney toto ale vyřešily opravdu velmi elegantním způsobem. Spojily film Strážci galaxie a další filmy od Marvelu s děním auta na silnici a virtuální realitou. V brýlích Oculus se tak odehrává fiktivní bitva, při níž je vám průvodcem Rocket Raccoon ze Strážců galaxie a bojujete proti Thanosovi. Protože však systém na základě naplánované trasy v navigaci ví, jaká bude cesta, kdy a kam se bude zatáčet, uzpůsobuje tomu i dění v brýlích.
 
Audi e-Tron Marvel
 
Pokud tedy následuje zatáčka doleva, také v brýlích začne vaše kosmická loď zatáčet vlevo. Nevýhoda VR se tak rázem promění ve výhodu a místo nesouladu obrazu v brýlích a pohybu sledujícího tak naopak uživatel VR brýlí získá skutečný pohybový dojem, který by u filmu nikdy neměl. V podstatě takový virtuální zábavní park s reálnou odezvou. Tvůrci se snaží přinést více tzv. "elastického" obsahu, který by dovoloval vymyslet a generovat více příběhů, do kterých může zasáhnout sám uživatel, a které může podobným způsobem zažít. Také chtějí zapracovat na odezvě z reálného světa, ta stále není vždy úplně dokonalá, jde i o rozšíření počtů prvků ke stejným situacím z jízdy. Zastavení na červenou tak může být spojeno např. se zásahem od nepřátelské lodi, které uživatele na nějakou dobu paralyzuje a on musí svou loď opravit.
 
Audi Holoride Rocket Rescue Run
 
Poněvadž Audi chce nabídnout tento systém i ostatním, byla vytvořena již zmíněná společnost Holoride. Díky tomu by se tento systém mohl objevit v nejrůznějších vozech pro nejrůznější příležitosti. Slibně to vypadá např. pro služby jako jsou Uber nebo Lyft, kdy si můžete povídat s řidičem, nebo si díky tomuto systému během jízdy zažít vesmírné či jiné dobrodružství.
 
S tím, jak se postupně bude zejména u podobných služeb přecházet na autonomní řízení, potřeba zábavy během jízdy dostane na významu. Ne každému vyhovuje práce s mobilem za jízdy a zábava tohoto druhu může být to pravé. Otázkou je i další komerční využití. Koncept byl ukázán na CES 2019 v novém elektrickém SUV Audi e-Tron na prvním demu "Rocket’s Rescue Run".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře