www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA 364.47 WHQL: Vulkan, The Division, ale i BSOD

NVIDIA 364.47 WHQL: Vulkan, The Division, ale i BSOD
, , aktualita
Aktualizováno: Společnost NVIDIA vypustila do světa své první WHQL ovladače, které podporují nové API Vulkan a navíc jsou optimalizované pro hru Tom Clancy's: The Division, která vyšla právě dnes. Ovšem na nové ovladače si už řada uživatelů stěžuje.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace: NVIDIA stihla ještě včera zveřejnit nové ovladače 364.51, které zatím nemají WHQL certifikaci, ale měly by řešit problémy s instalací, restarty a BSOD. Stahovat můžete zde. Dále už zpráva pokračuje v původním znění.NVIDIA 364.47 WHQL jsou tedy nejnovější ovladače pro grafické karty GeForce a vůbec jako první WHQL mají podporu Vulkan 1.0. My se ale budeme věnovat především tématu hry Tom Clancy's: The Division, na niž mají být nové ovladače optimalizovány. Nelze si také nepovšimnout toho, co o této hře vypovídá následující doporučení.

Dle něj bychom si pro hraní na rozlišení Full HD měli připravit ideálně GeForce GTX 970 a na WQHD budeme potřebovat nejlépe GeForce GTX 980 Ti, což něco vypovídá o nárocích této hry. Nutno ještě dodat, že se nové ovladače nezaměřily pouze na The Division, ale jsou "game-ready" také v případě titulů Need For Speed, Hitman a Ashes of the Singularity, přičemž poslední dvě jsou hry pro DirectX 12.

Pokud si tedy už chcete hned otevřít nové okno a stáhnout si tyto ovladače, ještě vydržte. Na Reddit se sešli uživatelé, kteří mají s těmito ovladači závažné potíže, jež řadu z nich donutily nabootovat do nouzového režimu a v něm je odinstalovat nebo využít funkci restore. Ovladače tedy mnoha uživatelům připomněly, jak vypadá BSOD a také způsobovaly zacyklené restartování. Nejdříve se hlásili lidé provozující Windows 10 a více monitorů, ale ukázalo se, že se problém týká i těch s jedním monitorem a staršími systémy.

NVIDIA se již k problému stačila vyjádřit a vydala prohlášení, že ví o problémech s novými ovladači 364.47. Ty jsou dle prvotních zjištění spojeny se způsobem instalace, takže NVIDIA silně doporučuje neprovádět expresní instalaci, ale namísto toho si vybrat čistou (Clean Install). Pokud se problémy i tak objeví, tak bude třeba ovladače odinstalovat v nouzovém režimu a vrátit se ke staré verzi. Někteří přispěvatelé na Reddit ale uvádí, že to v jejich případě nefungovalo, ale je otázka, zda v takových případech nebyl problém mezi klávesnicí a židlí. Nakonec NVIDIA uvedla, že na vyřešení problému pracuje a až bude vědět více, své vyjádření aktualizuje.

Na Redditu se také doporučuje, že pokud máte k počítači připojené dva či více monitorů, abyste je až na jeden před instalací ovladačů odpojili. Každopádně ale bude vhodné využít funkci System Restore a vytvořit si bod pro obnovení.

Zdroj: NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás
Vypadá to, že časy poklesu cen na trhu s paměťmi DRAM jsou pryč a my se dozvídáme, že příčinou je nová exportní politika Japonska vůči Jižní Koreji. Ceny přitom zakrátko vyletěly velice prudce nahoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafický tablet Wacom Cintiq 22 dostává Full HD displej Grafický tablet Wacom Cintiq 22 dostává Full HD displej
Tradiční výrobce grafických tabletů, společnost Wacom, představila 21,5” variantu svého tabletu Cintiq 22. Ta je vybavena displejem s Full HD rozlišením a 72% pokrytím barevného gamutu NTSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI
Společnost Samsung je známým výrobcem paměťových čipů a nyní svou nabídku rozšiřuje o kapacitně velké a velmi rychlé LPDDR5 čipy. Ty by měly najít své využití především v moderních smartphonech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala