www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA 364.47 WHQL: Vulkan, The Division, ale i BSOD

NVIDIA 364.47 WHQL: Vulkan, The Division, ale i BSOD
, , aktualita
Aktualizováno: Společnost NVIDIA vypustila do světa své první WHQL ovladače, které podporují nové API Vulkan a navíc jsou optimalizované pro hru Tom Clancy's: The Division, která vyšla právě dnes. Ovšem na nové ovladače si už řada uživatelů stěžuje.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace: NVIDIA stihla ještě včera zveřejnit nové ovladače 364.51, které zatím nemají WHQL certifikaci, ale měly by řešit problémy s instalací, restarty a BSOD. Stahovat můžete zde. Dále už zpráva pokračuje v původním znění.NVIDIA 364.47 WHQL jsou tedy nejnovější ovladače pro grafické karty GeForce a vůbec jako první WHQL mají podporu Vulkan 1.0. My se ale budeme věnovat především tématu hry Tom Clancy's: The Division, na niž mají být nové ovladače optimalizovány. Nelze si také nepovšimnout toho, co o této hře vypovídá následující doporučení.

Dle něj bychom si pro hraní na rozlišení Full HD měli připravit ideálně GeForce GTX 970 a na WQHD budeme potřebovat nejlépe GeForce GTX 980 Ti, což něco vypovídá o nárocích této hry. Nutno ještě dodat, že se nové ovladače nezaměřily pouze na The Division, ale jsou "game-ready" také v případě titulů Need For Speed, Hitman a Ashes of the Singularity, přičemž poslední dvě jsou hry pro DirectX 12.

Pokud si tedy už chcete hned otevřít nové okno a stáhnout si tyto ovladače, ještě vydržte. Na Reddit se sešli uživatelé, kteří mají s těmito ovladači závažné potíže, jež řadu z nich donutily nabootovat do nouzového režimu a v něm je odinstalovat nebo využít funkci restore. Ovladače tedy mnoha uživatelům připomněly, jak vypadá BSOD a také způsobovaly zacyklené restartování. Nejdříve se hlásili lidé provozující Windows 10 a více monitorů, ale ukázalo se, že se problém týká i těch s jedním monitorem a staršími systémy.

NVIDIA se již k problému stačila vyjádřit a vydala prohlášení, že ví o problémech s novými ovladači 364.47. Ty jsou dle prvotních zjištění spojeny se způsobem instalace, takže NVIDIA silně doporučuje neprovádět expresní instalaci, ale namísto toho si vybrat čistou (Clean Install). Pokud se problémy i tak objeví, tak bude třeba ovladače odinstalovat v nouzovém režimu a vrátit se ke staré verzi. Někteří přispěvatelé na Reddit ale uvádí, že to v jejich případě nefungovalo, ale je otázka, zda v takových případech nebyl problém mezi klávesnicí a židlí. Nakonec NVIDIA uvedla, že na vyřešení problému pracuje a až bude vědět více, své vyjádření aktualizuje.

Na Redditu se také doporučuje, že pokud máte k počítači připojené dva či více monitorů, abyste je až na jeden před instalací ovladačů odpojili. Každopádně ale bude vhodné využít funkci System Restore a vytvořit si bod pro obnovení.

Zdroj: NVIDIA
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek