www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA a ASUS chystají 360Hz monitor pro G-Sync

NVIDIA a ASUS chystají 360Hz monitor pro G-Sync
, , aktualita
Dalo se předpokládat, že výrobci monitorů se nechystají spokojit s nedávno dosaženou 280Hz obnovovací frekvencí herních monitorů a budou se snažit ji dále zvyšovat. Toho se nyní zhostil Asus ve spolupráci s NVIDIÍ. 
K oblíbeným
reklama
Můžeme zde vidět paralelu s jinými herními produkty, v jejichž případě nastal mezi výrobci závod o to, kdo nabídne nejlepší parametry, nicméně tím více jsme mohli řešit to, zda jde jen o tahání trička, nebo o opravdu užitečnou věc. Asi nejlepším příkladem jsou herní myši a narůstající rozlišení jejich senzorů. V případě herních monitorů jde o dvě hlavní otázky spojené s vysokou obnovovací frekvencí. Jednak jde o to, zda vůbec někdo dokáže postřehnout rozdíl mezi takovým 240, 280 a 360Hz monitorem, respektive zda navyšování obnovovací frekvence nad jistou hranici bude ještě k něčemu dobré a pak jde i o to, že s ní se skokově zvyšují i nároky na výkon počítačové sestavy. E-sports tituly jsou obecně méně náročné, ale přeci jen rozhýbat je na 360 FPS už nezvládne jen tak nějaké PC. 
 
 
Pro výrobce herního hardwaru jde ale také o důležitou reklamu spojenou s financováním týmů profesionálních hráčů, takže můžeme o horkých novinkách uvažovat jako o F1 světa herního hardwaru. A můžeme si být jisti, že tomu budou odpovídat i ceny produktů jako ASUS ROG Swift 360 Hz, což je vůbec první monitor s G-Sync a takovou obnovovací frekvencí. 
 
NVIDIA se s Asusem může chlubit, že při 360 Hz se na monitoru snímky obnovují každých 2,8 ms, čili šestkrát rychleji než na normálních displejích s běžnou frekvencí 60 Hz. ASUS ROG Swift 360 Hz má být přitom zatím jen první model z několika, které přijdou v průběhu tohoto roku. 
 
 
Připravuje se tak více těch, které budou mít podporu nových specifikací NVIDIA G-Sync Esports, ovšem ten první v podobě ROG Swift 360 Hz nabídne 24,5palcový displej s rozlišením Full HD, což jsou samy o sobě vrcholně nezajímavé specifikace. Máme ovšem očekávat naprosto plynulý obraz bez poblikávání, trhání, zkrátka bez jakýchkoliv neplech, což si NVIDIA dle svých slov ověřuje v celkem 300 testech kvality, než monitoru udělí svou certifikaci.
 
To je zatím vše, co se o novém monitoru dozvíme, ale lze očekávat, že ostatní specifikace budou prostě běžné. A že jsme se nedozvěděli nic o tom, jaký byl použitý panel, to ukazuje spíše na TN než na cokoliv lepšího. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Včera, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů