www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA a ASUS chystají 360Hz monitor pro G-Sync

NVIDIA a ASUS chystají 360Hz monitor pro G-Sync
, , aktualita
Dalo se předpokládat, že výrobci monitorů se nechystají spokojit s nedávno dosaženou 280Hz obnovovací frekvencí herních monitorů a budou se snažit ji dále zvyšovat. Toho se nyní zhostil Asus ve spolupráci s NVIDIÍ. 
K oblíbeným
reklama
Můžeme zde vidět paralelu s jinými herními produkty, v jejichž případě nastal mezi výrobci závod o to, kdo nabídne nejlepší parametry, nicméně tím více jsme mohli řešit to, zda jde jen o tahání trička, nebo o opravdu užitečnou věc. Asi nejlepším příkladem jsou herní myši a narůstající rozlišení jejich senzorů. V případě herních monitorů jde o dvě hlavní otázky spojené s vysokou obnovovací frekvencí. Jednak jde o to, zda vůbec někdo dokáže postřehnout rozdíl mezi takovým 240, 280 a 360Hz monitorem, respektive zda navyšování obnovovací frekvence nad jistou hranici bude ještě k něčemu dobré a pak jde i o to, že s ní se skokově zvyšují i nároky na výkon počítačové sestavy. E-sports tituly jsou obecně méně náročné, ale přeci jen rozhýbat je na 360 FPS už nezvládne jen tak nějaké PC. 
 
 
Pro výrobce herního hardwaru jde ale také o důležitou reklamu spojenou s financováním týmů profesionálních hráčů, takže můžeme o horkých novinkách uvažovat jako o F1 světa herního hardwaru. A můžeme si být jisti, že tomu budou odpovídat i ceny produktů jako ASUS ROG Swift 360 Hz, což je vůbec první monitor s G-Sync a takovou obnovovací frekvencí. 
 
NVIDIA se s Asusem může chlubit, že při 360 Hz se na monitoru snímky obnovují každých 2,8 ms, čili šestkrát rychleji než na normálních displejích s běžnou frekvencí 60 Hz. ASUS ROG Swift 360 Hz má být přitom zatím jen první model z několika, které přijdou v průběhu tohoto roku. 
 
 
Připravuje se tak více těch, které budou mít podporu nových specifikací NVIDIA G-Sync Esports, ovšem ten první v podobě ROG Swift 360 Hz nabídne 24,5palcový displej s rozlišením Full HD, což jsou samy o sobě vrcholně nezajímavé specifikace. Máme ovšem očekávat naprosto plynulý obraz bez poblikávání, trhání, zkrátka bez jakýchkoliv neplech, což si NVIDIA dle svých slov ověřuje v celkem 300 testech kvality, než monitoru udělí svou certifikaci.
 
To je zatím vše, co se o novém monitoru dozvíme, ale lze očekávat, že ostatní specifikace budou prostě běžné. A že jsme se nedozvěděli nic o tom, jaký byl použitý panel, to ukazuje spíše na TN než na cokoliv lepšího. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře