www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA Atlan: nový SoC s grafikou Ampere-Next

NVIDIA Atlan: nový SoC s grafikou Ampere-Next
, , aktualita
Jedno z překvapení, které si NVIDIA chystá na letošní GTC z kuchyně Jensena Huanga, bude i Atlan. Jedná se o SoC nové generace, které bude na trh následovat SoC Orin, čili NVIDIA zde opět využije DC univerzum.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA Atlan bude pravé SoC, čili vysoce integrovaný čip s procesorovými jádry, grafikou, akcelerátory, zabezpečením, rozhraními a paměťovým kontrolerem. Server VideoCardz přinesl jeho renderovaný obrázek, kde můžeme vidět jeho základní části. 
 
 
Ze zdroje se bohužel nedozvíme nic dalšího, takže ani rámcové specifikace nového čipu. Ten byl pojmenován po Atlanovi, otci Orina, jehož jméno NVIDIA využila pro předchůdce tohoto SoC z roku 2019. Vidíme zde CPU část Grace-Next a GPU část Ampere-Next a pak tu je ještě Bluefield coby DPU (Data Processing Unit). DPU jsou programovatelné procesory, které mají za úkol v rámci specializovaných úloh odlehčit zátěž procesoru a zde i grafickému čipu. 
 
Pokud jde o označení CPU Grace-Next, zde už vůbec nevíme, z čeho NVIDIA vychází. Pochopitelně nejde o Gracemont, což je mikroarchitektura Intelu, a procesory s označením Grace tak jednoduše neznáme. NVIDIA sice pracuje na grafické architektuře pojmenované po Grace Hopper, ale její spojení s procesorovými jádry nedává smysl. V případě Ampere-Next už je to samozřejmě lepší, zde se bude prostě vycházet z dnešní generace GPU Ampere. 
 
Můžeme si tak počkat na GTC 2021, kdy NVIDIA SOC Atlan představí. Start letošní Graphics Technology Conference, je naplánován na dnešní den ve 17:30 našeho času.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance už začal s běžným vědeckým výzkumem, jak bude probíhat? Perseverance už začal s běžným vědeckým výzkumem, jak bude probíhat?
NASA se sice rozhodla, že bude pokračovat s misí létající Ingenuity, ovšem ta už se nebude starat sama o sebe a naopak bude sloužit roveru Perseverance. Právě ten tak nyní už mohl začít s tím, kvůli čemu na Mars sám přiletěl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI Intelu dává grafice počítačových her reálný vzhled AI Intelu dává grafice počítačových her reálný vzhled
Takovou umělou inteligenci bychom očekávali spíše od NVIDIE, ale ve skutečnosti byla vyvinuta v Intel Labs, kde na ní pracoval Stephan R. Richter, Hassan Abu Alhaija a Vladlen Kolten. Co nám nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Radeon RX 6900 XT na 3,3 GHz překonal rekord ve FireStrike Radeon RX 6900 XT na 3,3 GHz překonal rekord ve FireStrike
Overclocker der8auer nedávno vyhnal takt grafické karty Radeon 6900 XT na 3,2 GHz, což nově překonali řečtí overclockeři z týmu OGS ve svém pokusu. Model od PowerColoru provozovali až na 3,3 GHz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TechSpot: desky s B560 jsou pohroma z hlediska napájecích limitů a výkonu TechSpot: desky s B560 jsou pohroma z hlediska napájecích limitů a výkonu
Steven Walton ze serveru TechSpot, kterému prošlo v poslední době velké množství desek s čipsety Intel 500 Series, důrazně varuje před deskami vybavenými konkrétní čipovou sadou B560. To se má týkat limitů spotřeby a celkového výkonu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gabe Newell naznačil expanzi Steamu mezi konzole Gabe Newell naznačil expanzi Steamu mezi konzole
Společnost Valve se už jednou snažila proniknout do světa konzolí, když připravila platformu Steam Machines, která ale skončila jednoznačným fiaskem. Nyní to ale Valve může zkusit opět, ale jiným způsobem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře