www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA DIGITS DevBox: 28 TFLOPS a 1300 wattů

NVIDIA DIGITS DevBox: 28 TFLOPS a 1300 wattů
, , aktualita
Na GTC ohlásila NVIDIA nové zařízení s označením DIGITS DevBox. Jedná se o speciální počítač založený na nových kartách TITAN X, který nabídne až 28 TeraFLOPS výpočetního výkonu. Jde tedy především o výpočetní sílu.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA DIGITS DevBox tak slibuje vysoký výpočetní výkon, a to za cenu spotřeby 1300 wattů a pořizovací ceny 15.000 dolarů. To je celkem slušná částka vzhledem k tomu, že tento počítač využívá čtyři karty NVIDIA GeForce TITAN X a procesor Intel Core i7-5930K, čili aktuální generaci Core i7 Extreme "Haswell-E". Nové TITAN X přijdou na 1000 dolarů a cena procesoru je pod 600 dolarů, takže i když připočteme cenu ostatních komponent, jde stále o pozoruhodnou částku.

Počítač je postaven s využitím modifikované skříně Corsair Air 540, přičemž NVIDIA si tyto počítače staví sama, ačkoliv je brána jako bezfabriková firma. Předpokládá totiž, a dozajista správně, že se jich nebude prodávat velké množství. Cílí přitom na univerzity a malé společnosti, které potřebují vysoce výkonný počítač pro výpočty, ale nemají zase zájem o klasické servery či rovnou superpočítače založené na procesorech Xeon či jiných stejné třídy.

Do oné pořizovací částky se ale vejde také softwarový balík DIGITS, který má sloužit jako nástroj pro tvorbu virtuálních neurálních sítí. A právě do tohoto balíku NVIDIA vkládá největší naděje a doufá, že spustí "velký třesk" mezi malými pracovními stanicemi využívajícími GPU pro výpočty.

Zdroj: PC Perspective
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik14 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů