Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA DIGITS DevBox: 28 TFLOPS a 1300 wattů

18.3.2015, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA DIGITS DevBox: 28 TFLOPS a 1300 wattů
Na GTC ohlásila NVIDIA nové zařízení s označením DIGITS DevBox. Jedná se o speciální počítač založený na nových kartách TITAN X, který nabídne až 28 TeraFLOPS výpočetního výkonu. Jde tedy především o výpočetní sílu.
NVIDIA DIGITS DevBox tak slibuje vysoký výpočetní výkon, a to za cenu spotřeby 1300 wattů a pořizovací ceny 15.000 dolarů. To je celkem slušná částka vzhledem k tomu, že tento počítač využívá čtyři karty NVIDIA GeForce TITAN X a procesor Intel Core i7-5930K, čili aktuální generaci Core i7 Extreme "Haswell-E". Nové TITAN X přijdou na 1000 dolarů a cena procesoru je pod 600 dolarů, takže i když připočteme cenu ostatních komponent, jde stále o pozoruhodnou částku.

Počítač je postaven s využitím modifikované skříně Corsair Air 540, přičemž NVIDIA si tyto počítače staví sama, ačkoliv je brána jako bezfabriková firma. Předpokládá totiž, a dozajista správně, že se jich nebude prodávat velké množství. Cílí přitom na univerzity a malé společnosti, které potřebují vysoce výkonný počítač pro výpočty, ale nemají zase zájem o klasické servery či rovnou superpočítače založené na procesorech Xeon či jiných stejné třídy.

Do oné pořizovací částky se ale vejde také softwarový balík DIGITS, který má sloužit jako nástroj pro tvorbu virtuálních neurálních sítí. A právě do tohoto balíku NVIDIA vkládá největší naděje a doufá, že spustí "velký třesk" mezi malými pracovními stanicemi využívajícími GPU pro výpočty.

Zdroj: PC Perspective