www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA FrameView: benchmarkovací alternativa pro FRAPS

NVIDIA FrameView: benchmarkovací alternativa pro FRAPS
, , aktualita
NVIDIA si připravila software FrameView, který umožní formou overlaye sledovat přesnou snímkovací frekvenci ve 3D hrách či aplikacích. Nabízí širokou podporu API a rovněž sledování spotřeby karet.
K oblíbeným
reklama
FrameView od firmy NVIDIA tak můžeme vidět jako alternativu pro FRAPS či vylepšenou verzi PresentMon tak představuje další způsob, jak sledovat aktuální snímkovací frekvenci 3D aplikací, kterou také můžeme ukládat do souboru pro další využití, takže půjde i o užitečný nástroj pro srovnávací testy karet či dopadu jejich různého nastavení, například při přetaktování. 
 
 
Tato aplikace má pracovat pod API DirectX 9, 10, 11 a 12, OpenGL i Vulkan a fungovat má rovněž s aplikacemi Universal Windows Platform (UWP), nejen klasickými Win32. My si můžeme vybrat, co nám bude v overlayi v jednom z rohů monitoru ukazovat za údaje. 
 
FrameView je také kompatibilní nejen s kartami od NVIDIE, ale také od AMD, nicméně v jejich případě nemusí pracovat stoprocentně. Jde o udávání aktuální spotřeby samotného GPU a celé grafické karty. Dle dostupných informací aplikace ve skutečnosti udává v případě spotřeby GPU hodnoty, které se ve skutečnosti pohybují někde mezi spotřebou GPU a celé karty, takže v případě Radeonů není FrameView v tomto ohledu přesný. Samotná NVIDIA pak dle Tom's Hardware uživatele vyzývá k tomu, aby sami kontaktovali AMD a chtěli po něm, aby jeho API udávalo přesné hodnoty, jež by byly aplikací využitelné. 
 
Jak je také vidět, aplikace je zatím k dispozici v betaverzi, takže vůbec není vyloučeno, že první ostrá verze už bude udávat přesné hodnoty spotřeb i v případě Radeonů. Stahovat můžete zde


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek