NVIDIA GameWorks Flow: realistické hoření pod DX12

NVIDIA GameWorks Flow: realistické hoření pod DX12
, , aktualita
NVIDIA obohacuje své GameWorks o novou technologii či knihovnu Flow, která byla poprvé představena již před rokem. Ta bude už brzy integrována do enginu UE4 a nabídne realistické zpracování hoření i kouře.
K oblíbeným
reklama
Už před rokem jsme si tak mohli přečíst o GameWorks SDK 3.1, který obsahoval také Flow v "experimentální betaverzi", jež slibovala realistické zpracování plamenů a kouře ve hrách. Ještě loni přišla na svět první ostrá verze, čili 1.0, ovšem ta bude až někdy v tomto kvartálu zabudována do Unreal Engine 4.

Jde o funkci slibující daleko zajímavější a podstatnější efekty než třeba HairWorks. Však oheň a kouř je v moderních 3D hrách všudypřítomný a pokud bude moci reagovat s okolními předměty, jak to předvádí nové demo, může nakonec jít i o více než o pěkné pokoukání. Takto zpracované plameny mohou ovlivnit i samotné hry nejen z vizuálního hlediska, ale také z hlediska hratelnosti. To už ale bude záviset na fantazii jejich vývojářů.

NVIDIA jim k tomu poskytne své Flow, které na připojeném videu pracuje pod API DirectX 12. V demu můžete vidět realistické chování plamenů a kouře, a i když se kouř rozptyluje pozoruhodně brzy, celkově vypadá i s plameny opravdu dobře. Nejde tak o žádný laciný efekt jako navrstvené částečně průhledné textury s ohněm a kouřem. Plameny mají díky Flow svou dynamiku a jsou ovlivňovány okolními předměty, což ukazuje druhá část videa s rotujícím kovovým plátem.


K simulaci plamenů a kouře NVIDIA využívá dle svých slov adaptivní trojrozměrnou síť řídce rozmístěných voxelů, kde tak každý z nich reprezentuje určitou oblast plamenů chovajících se dle simulované teploty a výsledný voxelový objekt je také schopen vrhat stín sám na sebe, což přispívá k realističtějšímu ztvárnění celé struktury plamenů a kouře.

Dle NVIDIE dokáže knihovna Flow pracovat vedle DX12 i pod DX11 a poběží na jakémkoliv "obstojném GPU" s podporou těchto API. Co si ale máme představit pod takovým obstojným GPU, toť otázka.

Zdroj: NVIDIA

reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek