Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA GK110 pro herní karty by se měla jmenovat Titan

22.1.2013, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA GK110 pro herní karty by se měla jmenovat Titan
Momentálně se na poli herních grafických karet, které okupují už jen dvě známé řady AMD Radeon a NVIDIA GeForce, téměř nic neděje. V poslední době se představily pouze Radeony HD 8000M, ovšem ty využívají již dlouho známou architekturu Graphics...
Momentálně se na poli herních grafických karet, které okupují už jen dvě známé řady AMD Radeon a NVIDIA GeForce, téměř nic neděje. V poslední době se představily pouze Radeony HD 8000M, ovšem ty využívají již dlouho známou architekturu Graphics Core Next, takže v podstatě nejde o nic nového. Čeká se přitom na novou generaci pro desktopy, která by zase jednou zamíchala kartami a toho se můžeme dle SweClockers brzy dočkat.

Konkrétně jde o to, že by se ke konci příštího měsíce objevilo nové silné GPU založené na jádru NVIDIA GK110, jež se chystá pro novou Teslu K20. Zpráva dále hovoří, že NVIDIA by si pro tuto kartu měla vybrat název Titan, a to z části proto, že zatáhla označení GTX moc hluboko i mezi nízko výkonné grafické karty. Označení Titan by tedy nové kartě mělo dodat nový marketingový šmrnc. Shodou okolností dnes nese stejné jméno také nejrychlejší superpočítač na světě - Cray Titan v Oak Ridge National Laboratory.

Čip GK110 se přitom skládá z 15 jednotek SMX a celkem z 2880 jader CUDA. S paměťmi GDDR5 bude komunikovat přes 384bitové rozhraní.

Zdroj: techPowerUp
Doporučujeme náš velký přehled desktopových grafických čipů.