www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA Grid zvládne až 1080p60, chystá se i středoevropské centrum

NVIDIA Grid zvládne až 1080p60, chystá se i středoevropské centrum
, , aktualita
NVIDIA oficiálně zprovoznila cloudovou herní službu Grid, která streamuje hry z různých serverů či datových center, již v listopadu minulého roku. Nyní se můžeme těšit i na rozlišení Full HD při 60 snímcích za sekundu a také blízké datové centrum.
K oblíbeným
reklama
Cloudová herní platforma Grid tak poslouží k tomu, abychom si s využitím rychlého internetového připojení, které má pokud možno co nejmenší zpoždění při komunikaci se serverem, užili i náročné hry ve vysoké kvalitě na málo výkonném zařízení. Renderovány jsou totiž na vzdáleném serveru pomocí specializovaných GPU Grid a přes internet je do našeho zařízení streamován výsledný komprimovaný obraz, přičemž zpět k serveru jdou zase informace z našich periferií. Právě proto záleží na tom, aby internetové připojení bylo rychlé, a to pokud možno stabilně.

Prozatím si ale můžeme službu Grid užít pouze na tabletech NVIDIA Shield, po nichž bude následovat také konzole Shield Android TV. Ke hrám pak přistupujeme pomocí softwaru Shield Hub, který je k dispozici na Google Play Store. Novinkou je, že NVIDIA nyní po úvodních šesti měsících provozu Gridu začíná nabízet u celkem 35 herních titulů možnost hrát v rozlišení Full HD, a to při 60 snímcích za sekundu.

NVIDIA říká, že se jí to podařilo díky optimalizaci celého systému, ovšem uživatel také musí přispět svým dílem. Pro hraní v 1080p60 totiž musí mít k dispozici internetové připojení s propustností 30 Mb/s při stahování. Pokud takové nemají, mohou se spokojit třeba s rozlišením 720p při stejném počtu snímků za sekundu, na což stačí 10 Mb/s. O toto nastavení se ostatně postará samotný Shield Tablet, který rozlišení přizpůsobí aktuální rychlosti internetového připojení.

Dobrou zprávou pak je, že vedle datového centra Grid na severu Evropy bude ještě v tomto měsíci spuštěno nové centrum, které by mělo být někde ve střední Evropě, čili podstatně blíže (Grid vyžaduje ping nižší než 60 ms). V požadavcích je však ještě router, který podporuje Grid, přičemž v nabídce je již několik kusů.

NVIDIA Grid zůstane bezplatnou službou do 30. června letošního roku. Poté budeme platit za pronajaté hry, a to s využitím podobného systému, jaký má třeba Netflix. NVIDIA také říká, že nebude v tomto ohledu rozlišovat hraní v 720p a 1080p, takže v obou případech budeme platit stejně.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PNY uvádí pasivně chlazené Quadro RTX 6000 a 8000 s 250W TDP PNY uvádí pasivně chlazené Quadro RTX 6000 a 8000 s 250W TDP
Společnost PNY se rozhodla udělat v počítačích menší hluk. Uvedla totiž velmi výkonné profesionální grafické karty Quadro RTX 6000 a RTX 8000 pouze s pasivním chlazením. To tak musí zvládnout 250W TDP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft nabídne první veřejnou záplatu po ukončení podpory Windows 7 Microsoft nabídne první veřejnou záplatu po ukončení podpory Windows 7
Uživatelé systému Windows 7 si začali stěžovat na problém, pro nějž se vžilo obecné označení "black desktop". Ukázalo se, že Microsoft na něj zadělal právě 14. ledna, kdy vypustil do světa poslední veřejně dostupné aktualizace pro W7. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Knights of the Old Republic: můžeme se těšit na remake? Knights of the Old Republic: můžeme se těšit na remake?
Knights of the Old Republic je titul ze zlaté éry her založených na univerzu Star Wars a nyní se opět proslýchá, že se chystá remake, čili přepracovaná verze této úspěšné a velice oblíbené hry. Můžeme se těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Londýn nasadí nový kamerový systém s rozpoznáváním tváří Londýn nasadí nový kamerový systém s rozpoznáváním tváří
Sledování obyvatel je všudypřítomné a týká se nejrůznějších zemí i režimů. Velká Británie je doslova prošpikována kamerami, což platí zejména o Londýnu, kde nasadí nový systém s rozpoznáváním tváří zločinců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel prý může nechat některá svá CPU vyrábět v GlobalFoundries Intel prý může nechat některá svá CPU vyrábět v GlobalFoundries
Zatím spíše jen pro zajímavost si uvedeme zprávu, respektive v této době ještě drb o tom, že Intel chce ulevit vlastním 14nm linkám tím, že některé méně důležité produkty bude vyrábět jinde. Mluví se přitom přímo o GlobalFoundries. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře