www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem

Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
, , aktualita
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nvidia má podle uniklých informací na Internet chystat dva nové mobilní čipy. Půjde o GeForce MX330 a MX350, přičemž by měly být představeny v průběhu letošního února. Využijí starší architekturu Pascal, která se tak stále nechystá do důchodu. Má být vyráběn Samsungem pomocí FinFET technologie, není ale jasné, zda na 16nm nebo 14nm procesu.
 
Nvidia GeForce MX250
 
GeForce MX330 by měla podle všeho dostat 384 CUDA jader a čip GP108 (některé úniky ale hovoří o ořezaném GP107). Vypadá to, že by se mohly objevit dvě varianty s TDP 10-12 W a 25 W. Paměťová sběrnice má mít 64 bitů a využít se mají 7Gbps GDDR5 paměti. V případě GeForce MX350 se nicméně hovoří vždy o čipu GP107, který by měl přinést až 640 CUDA jader a s tím i výkon někde na úrovni GeForce GTX 1050.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb
Dle ruské mutace Popular Mechanics se ruští zákonodárci chystají stanovit postih pro ty občany, kteří by se chtěli připojit k Internetu pomocí služby Starlink či případně jiných podobných satelitních ISP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end
NVIDIA si připravila novou grafickou kartu GeForce GT 1010, která pochopitelně moc výkonu nenabídne a nastupuje na trh za starý model GeForce GT 710. Sama je ostatně založena na staré architektuře Pascal, a to nehledě na konfiguraci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně
Vůbec poprvé se najednou zažehly hned čtyři motory RS-25, které se měly dostat na plný výkon v cca osmiminutovém testu, který měl zhruba odpovídat startu rakety SLS. Test ale trval jen přibližně minutu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře