www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem

Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
, , aktualita
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nvidia má podle uniklých informací na Internet chystat dva nové mobilní čipy. Půjde o GeForce MX330 a MX350, přičemž by měly být představeny v průběhu letošního února. Využijí starší architekturu Pascal, která se tak stále nechystá do důchodu. Má být vyráběn Samsungem pomocí FinFET technologie, není ale jasné, zda na 16nm nebo 14nm procesu.
 
Nvidia GeForce MX250
 
GeForce MX330 by měla podle všeho dostat 384 CUDA jader a čip GP108 (některé úniky ale hovoří o ořezaném GP107). Vypadá to, že by se mohly objevit dvě varianty s TDP 10-12 W a 25 W. Paměťová sběrnice má mít 64 bitů a využít se mají 7Gbps GDDR5 paměti. V případě GeForce MX350 se nicméně hovoří vždy o čipu GP107, který by měl přinést až 640 CUDA jader a s tím i výkon někde na úrovni GeForce GTX 1050.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV
Vývoj nových akumulátorů nejen pro elektrické vozy probíhá na plné obrátky, testování je ale procesem, který zabírá obrovské množství času. Standfordská univerzita, MIT a Toyota vyvinuli AI, která to má urychlit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC
Společnost Ruijie Networks vyslala na trh svá první mini PC, která jsou založena na procesoru Zhaoxin KaiXian KX-U6780A. Jde tak o první počítače svého druhu, které jsou vybaveny čínským x86 CPU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MEMXPRO PC32 SSD: paměti TLC NAND Flash v režimu SLC MEMXPRO PC32 SSD: paměti TLC NAND Flash v režimu SLC
Společnost MEMXPRO se snaží najít díru na trhu s využitím své nové řady SSD s označením PC32. Ta využívají naprosto běžné paměti TLC 3D NAND Flash od Micronu, ale používají je v režimu SLC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Celosvětový trh s PC má letos klesnout o 3,4 %, pokud už vše půjde dobře Celosvětový trh s PC má letos klesnout o 3,4 %, pokud už vše půjde dobře
Aktuálně je pro PC trh, a nejen pro ten, největší strašák šířící se koronavirus, který by se měl už v tomto stádiu podílet na 3,4% poklesu celosvětového trhu s PC. Ovšem může to být i horší, alespoň dle Canalys.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů