www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA má opět 80% podíl mezi samostatnými GPU, ztrácí i Intel

NVIDIA má opět 80% podíl mezi samostatnými GPU, ztrácí i Intel
, , aktualita
Titulek pochopitelně popisuje vývoj na trhu s GPU ze dvou pohledů, a to jednak s ohledem na samostatná GPU a pak na všechna GPU pro PC včetně integrovaných. Jak jsou tedy na tom společnosti AMD, NVIDIA a Intel dle JPR?
K oblíbeným
reklama
Společnost Jon Peddie Research se nedávno ozvala se zprávou, že Microsoft Flight Simulator se postará o miliardové tržby hardwarových firem a z testů je zřejmé, že šanci ukousnout si svůj podíl mají právě i společnosti AMD, NVIDIA a Intel, neboť jde o hardwarově mimořádně náročnou hru. Jak je na tom ale trh s grafickými čipy?
 
 
Při srovnání podílů na trhu s veškerými GPU pro PC pochopitelně stále bezpečně vede Intel, neboť ten má výhodu díky svým integrovaným čipům v procesorech. Jenomže jeho podíl postupně ukusuje z jedné strany AMD a z druhé pak NVIDIA. 
 
V případě společnosti AMD to bude i díky úspěchu a rozšiřování procesorů s iGPU, čili APU a uvažovat můžeme i o tom, že jde i o rostoucí oblibu procesorů Ryzen bez grafiky. Ty se sem samozřejmě nepočítají, ale právě vzhledem k tomu, že samy grafický čip nemají, tak k nim uživatelé potřebují samostatnou kartu a ta zatím nemůže nabídnout nic od Intelu. 
 
 
Mezi samostatná GPU by pak společnost JPR nemusela Intel ještě vůbec řadit, ale přesto tak činí a asi se tím připravuje na jeho vstup na trh. Nicméně pro Intel stále platí nula procent, zatímco je zřejmé, že NVIDIA na tomto trhu vytrvale tlačí na AMD a letos si opět uzmula 80% podíl. Pro dobro AMD a zdravé konkurence tak můžeme jen doufat, že letošní výkonné Radeony se už opravdu povedou.
 
Doprovodná čísla říkají, že celkový počet na trh dodaných GPU se meziročně zvedl, přičemž v případě Intelu šlo o pokles o 2,7 %, ale firmy AMD a NVIDIA zaznamenaly růst o 8,4 % a 17,8 %. Pochopitelně rostl podíl PC dodávaných se samostatným GPU (+ 6,6 % mezikvartálně) a především pak dle JPR rostl celý trh s PC, a to mezikvartálně o 0,68 %, ovšem meziročně o 12,54 %.
 
Zdroj: JPR via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek