NVIDIA: nedostatek nových GeForce přetrvá v několika příštích měsících

NVIDIA: nedostatek nových GeForce přetrvá v několika příštích měsících
, , aktualita
Série GeForce RTX 3000 je na trhu velice žádané zboží a dle zveřejněných finančních výsledků NVIDIE to nevypadá, že by se jich mělo prodávat málo. Nicméně pravda je taková, že na trhu jsou velice nedostatkové zboží, takže kdy se to změní? 
K oblíbeným
reklama
Po konci "kryptotěžební grafické krize" jsme si zvykli na to, že grafické karty byly na trhu v hojných počtech a mohli jsme si vybírat mezi různými modely. To letos v září skončilo, neboť nastoupila nová generace GeForce, která ze starých karet rázem udělala nevýhodnou koupi, a to nehledě na fakt, že právě i starší výkonné GeForce začaly rychle mizet z trhu. Do toho se tento týden přidala i firma AMD, která zatím situaci nevylepšila a nyní se oči zase obracejí k NVIDII, jejíž GeForce RTX 3000 jsou na trhu už přeci jen déle, takže by se jejich dostupnost snad mohla pomalu zlepšovat.
 
 
NVIDIA však nyní přiznala, že nedostatek karet přetrvá asi nejen do nového roku, ale spíše se bude projevovat i v hloubi prvního kvartálu příštího roku. Colette Kress (CFO, NVIDIA) se přitom s Jensenem Huangem shoduje na tom, že na nepříznivé situaci se podepisuje i aktuální zabrzděnost dodavatelských řetězců a chabá pružnost celého odvětví, kvůli čemuž trvá výroba karet déle, než by mohla. 
 
Prodejci tak stále budou využívat pořadníky, v nichž zákazníci stojí virtuální frontu na nové karty, které budou stále drahé a u nás nám těžko někdo zasvěceně řekne, a to alespoň přibližně, kdy bychom svou objednanou kartu mohli získat. Kdo tedy nerad objednává s nejistým výsledkem, není ochoten akceptovat vyšší než doporučenou částku a rád si vybírá, ten má dnes prostě smůlu a může se připravit na to, že to v příštích měsících nebude lepší. 
 
O úvodním prodeji karet Radeon RX 6000 se říká, že ten připomínal nástup karet RTX 3080. Zásoby byly zkrátka téměř ihned pryč a někteří zákazníci během mačkání klávesy F5 uviděli pouze to, jak se karty objevily v nabídce obchodů už jako vyprodané. Nicméně příští týden nastoupí nereferenční verze a ty budou představovat novou šanci. 
 
Zdroj: PCGamer  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře