NVIDIA: nedostáváme dost čipů Ampere a chybí i jiné komponenty

NVIDIA: nedostáváme dost čipů Ampere a chybí i jiné komponenty
, , aktualita
NVIDIA konečně oficiálně přiznala, že nedostatek karet GeForce na trhu nelze svádět jen na vysoký zájem, ale také jde o problémy s výrobou. Nedostává se jí totiž dost grafických čipů, ale chybí také jiné komponenty.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA tento týden vyslala na trh svou čtvrtou GeForce generace Ampere, která také nepřišla v dostatečných počtech na to, aby si zákazníci mohli svou kartu pohodlně vybrat a koupit. Šance tu byla, ale kdo nepočítal s uvedením v 15:00 a neudělal si čas na co možná nejrychlejší koupi, ten měl opět smůlu. 
 
 
Nejde ovšem pouze o 8nm grafické čipy Ampere, jichž se NVIDII nedostává. Jde i o substráty pro tištěné spoje nebo jiné komponenty, jež nebyly upřesněny, ale může se jednat třeba o cívky či MOSFETy napájecího systému, paměti GDDR6X či jiné. 
 
O nedostatku potřebných součástí nových karet se zmínila Colette Kress (NVIDIA CFO), která opět potvrdila, že nedostatek karet na trhu přetrvá do konce tohoto roku. To znamená, že se bude týkat přinejmenším prvních čtyř měsíců prodeje karet Ampere a asi nelze očekávat, že začátkem nového roku se vše zázračně vyřeší, ale počkejme si na to. 
 
Server Tom's Hardware k tomu také poznamenává, že letecká přeprava potřebných komponent také brzy získá vážného komponenta s mnohem vyšší prioritou. Do pohybu se dají miliony vakcín proti Covid-19, které si zaberou významnou část přepravní kapacity. Právě ta utrpěla kvůli celkovému poklesu letecké přepravy, jak jsme se zmiňovali už na jaře
 
V lednu přitom očekáváme další nové GeForce, a to přinejmenším ještě jednu s označením RTX 3060 a pak snad i RTX 3050. Budou to ale i mobilní Ampere, které si vezmou svůj podíl na vyrobených GPU a potřebných komponentách, a to ne zrovna malý. Do toho se nám navíc probudili těžaři kryptoměn, kteří se těší z vysoké hodnoty Bitcoinu, či v tomto případě spíše Etherea a jiných. Optimismus tak bohužel zatím není namístě.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře