www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA nyní nabízí CUDA i PhysX pro notebookové grafické karty

NVIDIA nyní nabízí CUDA i PhysX pro notebookové grafické karty
, , aktualita
NVIDIA se rozhodla, že i uživatelům notebookových grafických karet přinese možnost využívat technologie CUDA a PhysX. Zájemci si tedy mohou stáhnout ovladače pro tyto karty přímo od NVIDIE a využít jejich sílu pro výpočetní úkony a akceleraci...
reklama
NVIDIA se rozhodla, že i uživatelům notebookových grafických karet přinese možnost využívat technologie CUDA a PhysX. Zájemci si tedy mohou stáhnout ovladače pro tyto karty přímo od NVIDIE a využít jejich sílu pro výpočetní úkony a akceleraci fyzických výpočtů.Zatím je však k dispozici pouze betaverze ovladačů určených pro řady GeForce 8, 9 a Quadro NVS. Příští rok již mají být k dispozici WHQL certifikované ovladače pro GeForce 7, 8, 9 a Quadro NVS.

Tudíž i na notebooku si budeme moci pomocí GPU akcelerovat práci v aplikacích jako Badaboom od Elemental Technologies, Power Director 7 od Cyberlink, Folding@home, Einstein@home, GPUGRID, SETI@home atd. NVIDIA PhysX zase u svých titulů podpoří například Epic Games, Electronic Arts nebo 2K Games.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek