NVIDIA nyní už vyžaduje, aby výrobci sdělovali podrobnosti o mobilních RTX 3000

NVIDIA nyní už vyžaduje, aby výrobci sdělovali podrobnosti o mobilních RTX 3000
, , aktualita
Poté, co se přestala používat ve specifikacích notebooků označení Max-Q či Max-P, ztratili zákazníci i takovýto naprosto základní znak, s jehož pomocí mohli rozlišit výkonnostní verze použitých grafických karet. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA sama se rozhodla, že označení Max-Q či Max-P se přestane používat v označení notebooků, ačkoliv se jich a technologií, které stojí za Max-Q, zcela nezřekla. Dosud se používalo spíše jen označení Max-Q značící energeticky úspornější (čili slabší) verzi karty a v takovém případě bylo součástí jejího názvu, čili zbytek jsme mohli prostě považovat za Max-P. I toto vodítko ale zmizelo a výrobci notebooků se zrovna moc neměli k tomu, aby poslechli doporučení NVIDIE a obohatili specifikace svých modelů alespoň o hodnotu TBP karty, od níž se odvíjí i takty. 
 
 
Pokud jde o velké výrobce notebooků, pak zatím asi nejlépe reagovala společnost Asus, která poskytla dobrý přehled o TBP, taktech i Dynamic Boost a především tyto informace doplnila i ke specifikacím na příslušné produktové stránky. MSI mělo nejdříve výmluvy, aby poté jen v jednom videu ukázalo jednoduchou tabulku obsahující pouze TBP a ani to se pak neobjevilo na produktových stránkách. Ovšem i onen Asus s největší pravděpodobností jen reagoval na nový požadavek NVIDIE.
 
NVIDII tak asi došla trpělivost a od doporučení přešla k požadavku na doplnění podrobnějších informací o výkonu karet v různých modelech notebooků. Z vyjádření pro The Verge můžeme zjistit, že výrobci nově budou muset zmínit specifické takty GPU na mobilních kartách a také TBP / TGP, čili celkovou spotřebu těchto karet. Díky tomu už si zákazník bude moci udělat obrázek o tom, co vůbec kupuje, neboť TBP karet může být třeba jen 80 W, ale se zapojením Dynamic Boostu dokonce i dvojnásobné a je zřejmé, že dopad na výkon bude obrovský.
 
Postup NVIDIE je tak velice správný a logický a že musel být nyní přeformulován z doporučení na nutný požadavek, to nám ukazuje, jak málo firem má zájem na tom, aby byli jejich zákazníci dobře informovaní. Ukazuje se totiž, že přístup k takovým informacím může mnohé zákazníky od koupi jistých modelů spíše odradit. Máme tu například MSI GP66 Leopard s RTX 3070, který může leckdy ve výkonu překonat i RTX 3080 v notebooku GS66 Stealth. Zákazník ale musí mít možnost rozhodnout si sám, zda si chce pořídit notebook, který bude mít papírově silnější grafiku, ale její výkon plně nevyužije proto, že jde o lehčí a tenčí počítač v porovnání s jiným notebookem, jehož grafika je sice v hirerarchii o stupeň níž, ale díky vyššímu TBP předvádí někdy i lepší výkony. 
 
Všichni výrobci notebooků s kartami RTX 3000 by tak měli v dohledné době doplnit příslušné informace, aby si zákazníci konečně už nemuseli kupovat zajíce v pytli, anebo zdlouhavě hledat potřebné informace v recenzích. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala