NVIDIA nyní v Kalifornii testuje svá autonomní auta

NVIDIA nyní v Kalifornii testuje svá autonomní auta
, , aktualita
Společnost NVIDIA dostala povolení k tomu, aby testovala a trénovala své autonomní automobily na běžných kalifornských cestách. Připojí se tak k seznamu společností, které už tak v Kalifornii se svými auty činí.
K oblíbeným
reklama
Zdá se, jako by se s autonomními automobily roztrhl pytel. Zejména v posledních letech do vývoje systémů pro samořiditelná auta investuje mnoho velkých a významných společností. Patří mezi ně například Google, který podává o výkonech svých aut i pravidelné zprávy. V nich se zmiňuje například o tom, jak se jeho vozy učí ohleduplně troubit či chovat se na cestách přirozeněji.

Samořiditelná vozidla ještě ale musí ujít kus cesty, aby byla stoprocentně spolehlivá. I když nehody s autonomními auty nebývají časté, někdy se přeci jen přihodí. To dokazuje například velký incident s vozidlem od Googlu, který však zavinil řidič jiného, běžného automobilu. Mohli jsme se dočíst i o tom, jak autopilot Tesly pravděpodobně zachránil život muži.

Také společnost NVIDIA už delší dobu svou pozornost zaměřuje na odvětví samořiditelných automobilů, i když s auty příliš spojována není. A nyní dostal americký výrobce známý díky svým grafickým procesorům od kalifornské vlády povolení k testování a cvičení dovedností svých vozidel přímo na běžných kalifornských cestách. Před tímto povolením se autonomní vozy NVIDIE testovaly na parkovištích či soukromých cestách.


Na vývoji autonomních automobilů spolupracuje NVIDIA také s čínskou společností Baidu, firmy spojily své síly v září tohoto roku. Jejich partnerství má za cíl vytvořit AI platformu pro samořiditelné automobily.

Ve videoukázce, kterou společnost NVIDIA zveřejnila už dříve, je možné vidět, jak si autonomní systém poradí s nejrůznějšími překážkami. Automobil NVIDIA BB8 se cvičí v jízdě okolo kuželů a systém trénuje jízdu po různých typech silnic. Poradí si i v případě objížďky a projede vyznačenou trasou. Žádná z těchto dovedností však není ve velké konkurenci autonomních automobilů něčím novým či výjimečným.

Kromě NVIDIE má povolené na kalifornských cestách testovat a cvičit svá samořiditelná vozidla společnost Google, Ford, Mercedes-Benz či Tesla. O samořiditelná auta tak v tomto státě USA není nouze.

Zdroje: engadget.com, theverge.com

reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek