www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA oficiálně uvedla na trh GeForce GTX 770

NVIDIA oficiálně uvedla na trh GeForce GTX 770
, , aktualita
Společnost NVIDIA dnes oficiálně představila svou novou grafickou kartu GeForce GTX 770, která následuje po modelu TITAN a přímo navazuje na model GTX 780 představený teprve minulý týden. Jak jsme uvedli ve včerejší zprávě, nová karta je...
K oblíbeným
reklama
Společnost NVIDIA dnes oficiálně představila svou novou grafickou kartu GeForce GTX 770, která následuje po modelu TITAN a přímo navazuje na model GTX 780 představený teprve minulý týden.

Jak jsme uvedli ve včerejší zprávě, nová karta je vyavena čipem obsahujícím 1536 CUDA jader, 128 TMU, 32 ROP a 256bitové rozhraní, přičemž takty jádra jsou 1046 až 1085 díky GPU Boost a paměti pracují na velmi vysoké frekvenci 7010 MHz. Jejich kapacita pak je u základních verzí 2 GB, ovšem chystají se také modely se 4 GB, přičemž u obou verzí má být propustnost pamětí 224 GB/s.

Pro napájení se využije 8pinový a 6pinový konektor PCIe a monitor připojíme na HDMI, DisplayPort či jeden ze dvou DVI. Samotnou kartu pak můžeme zapojit s až třemi dalšími do konfigurace 4-way SLI. Doporučená cena byla stanovena na 399 USD.

Své verze hned jako obvykle představili partneři NVIDIE, a to ZOTAC, Galaxy, KFA2, Palit, Gainward, MSI, Inno3D, Asus či EVGA. Někteří si také připravili vlastní verze vybavené lepšími chladiči, jako je například GeForce GTX 770 DirectCU II od firmy Asus. Ta pracuje na frekvenci až 1110 MHz.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala