www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA potvrzuje, Ampere je i pro příští GeForce

NVIDIA potvrzuje, Ampere je i pro příští GeForce
, , aktualita
Jensen Huang má sice svou prezentaci naplánovanou na 15:00, ale vypadá to, jako by mu do té doby už neměla zbýt žádná zásadní novinka, kterou by mohl představit. Nyní tu máme jedno zásadní potvrzení. 
K oblíbeným
reklama
Informace o čipech Tesla GA100 "Ampere" se dají označit za únik, neboť jejich zdroj je nedlouho po zveřejnění stáhl a vypadá to na klasické nedorozumění (nebo "nedorozumění") ohledně přesného termínu ukončení informačního embarga. Informace pro tuto aktualitu ale pocházejí (via VideoCardz) přímo od Jensena Huanga, který je uvedl ještě před svou prezentací plánovanou na dnešních 15:00. 
 
 
Ještě před několika hodinami jsme se tak mohli ptát, zda bude Ampere určen i pro herní karty a nyní už tu máme kladnou odpověď přímo od šéfa NVIDIE. Nebude se tak opakovat případ, kdy NVIDIA po generaci Pascal připravila Voltu, která se nejblíže ke světu herních karet dostala v podobě karty TITAN V. 
 
V době Volty ale NVIDIA neměla pro její nový hardware, čili jádra Tensor, v herním světě využití. To našla až v generaci Turing, kde Tensor slouží pro DLSS a v generaci Ampere to bude podobné. Samozřejmě nelze čekat, že herní Ampere budou mít stejný hardware jako amperové Tesly a s jistotou lze očekávat, že nabídnou mnohem nižší výkon v FP64. To hlavní, čili CUDA, Tensor a RT jádra však bude v obou skupinách produktů. Tesly sice nejsou primárně určeny pro práci jako prosté grafické karty, neboť nedisponují přímým výstupem na zobrazovací zařízení, ovšem mohou sloužit v cloudu a také že slouží i v rámci GeForce NOW pro vykreslování streamované grafiky. Modelu NVIDIA T4 tak podpora ray tracingu neschází. 
 
Z toho všeho nám zatím vychází, že nyní skutečně není důvod dělit grafické čipy NVIDIE na samostatnou větev pro akcelerátory a pak pro profesionální či herní grafické karty a dle toho se dalo očekávat, že Ampere bude i pro GeForce. Huang nám to nyní potvrdil a pokud se už před svou keynote otřel o budoucí GeForce, můžeme být zvědaví na to, co nám o nich prozradí po 15. hodině a pokud vůbec něco. 
 
 
My se zatím ještě podíváme na poněkud neostrý snímek AIC (Add-in Card) s Tesla A100, čili na PCB pro rozšiřující kartu pro rozhraní PCI Express 4.0 x16. Vidíme na ní GPU se šesti HBM2E obklopené napájecím systémem. Vzadu je notně vykousnuté, nejspíše aby se na kartu vešel co největší radiální ventilátor, nahoře máme konektory pro NVLink a namísto grafických portů tu máme nejspíše nějaké výkonné síťové rozhraní jako InfiniBand, od něhož by šlo očekávat propustnost 200 Gb/s. To by sedělo k nedávné akvizici Mellanoxu, která stojí za InfiniBand.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti
Sega si připravila novou miniaturní herní konzoli, která je tentokráte kopií velkého automatu Astro City a ne domácí konzole. Podobné produkty už na trhu máme s cenou již od cca tisíce korun, ale nyní jde o samotnou Segu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek