NVIDIA potvrzuje, Ampere je i pro příští GeForce

NVIDIA potvrzuje, Ampere je i pro příští GeForce
, , aktualita
Jensen Huang má sice svou prezentaci naplánovanou na 15:00, ale vypadá to, jako by mu do té doby už neměla zbýt žádná zásadní novinka, kterou by mohl představit. Nyní tu máme jedno zásadní potvrzení. 
K oblíbeným
reklama
Informace o čipech Tesla GA100 "Ampere" se dají označit za únik, neboť jejich zdroj je nedlouho po zveřejnění stáhl a vypadá to na klasické nedorozumění (nebo "nedorozumění") ohledně přesného termínu ukončení informačního embarga. Informace pro tuto aktualitu ale pocházejí (via VideoCardz) přímo od Jensena Huanga, který je uvedl ještě před svou prezentací plánovanou na dnešních 15:00. 
 
 
Ještě před několika hodinami jsme se tak mohli ptát, zda bude Ampere určen i pro herní karty a nyní už tu máme kladnou odpověď přímo od šéfa NVIDIE. Nebude se tak opakovat případ, kdy NVIDIA po generaci Pascal připravila Voltu, která se nejblíže ke světu herních karet dostala v podobě karty TITAN V. 
 
V době Volty ale NVIDIA neměla pro její nový hardware, čili jádra Tensor, v herním světě využití. To našla až v generaci Turing, kde Tensor slouží pro DLSS a v generaci Ampere to bude podobné. Samozřejmě nelze čekat, že herní Ampere budou mít stejný hardware jako amperové Tesly a s jistotou lze očekávat, že nabídnou mnohem nižší výkon v FP64. To hlavní, čili CUDA, Tensor a RT jádra však bude v obou skupinách produktů. Tesly sice nejsou primárně určeny pro práci jako prosté grafické karty, neboť nedisponují přímým výstupem na zobrazovací zařízení, ovšem mohou sloužit v cloudu a také že slouží i v rámci GeForce NOW pro vykreslování streamované grafiky. Modelu NVIDIA T4 tak podpora ray tracingu neschází. 
 
Z toho všeho nám zatím vychází, že nyní skutečně není důvod dělit grafické čipy NVIDIE na samostatnou větev pro akcelerátory a pak pro profesionální či herní grafické karty a dle toho se dalo očekávat, že Ampere bude i pro GeForce. Huang nám to nyní potvrdil a pokud se už před svou keynote otřel o budoucí GeForce, můžeme být zvědaví na to, co nám o nich prozradí po 15. hodině a pokud vůbec něco. 
 
 
My se zatím ještě podíváme na poněkud neostrý snímek AIC (Add-in Card) s Tesla A100, čili na PCB pro rozšiřující kartu pro rozhraní PCI Express 4.0 x16. Vidíme na ní GPU se šesti HBM2E obklopené napájecím systémem. Vzadu je notně vykousnuté, nejspíše aby se na kartu vešel co největší radiální ventilátor, nahoře máme konektory pro NVLink a namísto grafických portů tu máme nejspíše nějaké výkonné síťové rozhraní jako InfiniBand, od něhož by šlo očekávat propustnost 200 Gb/s. To by sedělo k nedávné akvizici Mellanoxu, která stojí za InfiniBand.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon
Zástupce NASA Glenn Research Center popsal cestu k tomu, jak využít solární/jaderný elektrický pohon vesmírných plavidel pro cesty k Marsu. K takovému zařízení ještě leccos chybí, ale vývoj je už nalinkovaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů