www.svethardware.cz
>
>
>

Nvidia představila Drive PX, samořídící počítač určený pro automobilový průmysl

Nvidia představila Drive PX, samořídící počítač určený pro automobilový průmysl
, , aktualita
Nvidia vidí budoucnost samořídících vozidel ve strojovém učení, nikoli v předprogramovaných vzorcích chování. Představila nový počítač Drive PX, který se má stát univerzální platformou pro automaticky řízené automobily.
K oblíbeným
reklama
Během prezentace nového Drive PX na GTC (GPU Technology Conference) v San Jose, řekl výkonný ředitel Nvidie Jen-Hsun Huang: „Řízení není o detekci, řízení je naučené chování“ a přesně to je filozofie Drive PX. Současní jízdní asistenti jsou schopní detekovat některé jízdní situace (vyjetí z jízdního pruhu, překážku v dráze, apod.), provést jednoduchou klasifikaci a v krajních situacích zastavit vozidlo.

Drive PX půjde dál, auto nebude pouze pozorovat a detekovat, ale i interpretovat situace a ze zažitých situací se učit. Důležitou součástí procesu učení bude i schopnost získané zkušenosti sdílet s ostatními. Jen-Hsun projekt srovnal s několik let starým projektem Dave od DARPA. Dave byl malé autíčko, schopné se řídit na základě „deep learning“ neurální sítě, která interpretovala data z několika kamer a Dave se tak z provozu učil řídit a vyhýbat se překážkám.V poslední době v rámci vývoje vzniklo několik projektů s plně automaticky řízenými automobily. Nicméně tato auta nejčastěji spoléhají na detailní mapy a předdefinované vzorce chování, a proto se většinou dají provozovat pouze v kontrolovaném prostředí. Po hardwarové stránce je Drive PX založen na dvou procesorech Nvidia Tegra X1, díky nimž disponuje výpočetním výkonem 2.3 teraflop a může tak vyhodnocovat obraz až z 12 dvoumegapixelových kamer při 60 fps.

Nvidia v projektu vidí velký potenciál, neboť automatické systémy řízení jsou přesně směrem, kterým se průmysl v současnosti ubírá. Drive PX bude k dispozici vybraným vývojářům jako developer kit již v květnu, a to za cenu 10 000 USD.

K projektu se už stihl vyjádřit i Elon Musk, výkonný ředitel automobilky Tesla, který vidí v nové technologii možnosti pro budoucí vývoj automaticky řízených automobilů Tesla.

Zdroj PCWord
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik14 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů