NVIDIA představuje GeForce RTX, sledujte s námi

NVIDIA představuje GeForce RTX, sledujte s námi
, , článek
NVIDIA si letos pro sebe ukradne Gamescom, neboť ten bude spojený především s grafickými kartami GeForce RTX. Sledujte nyní s námi prezentaci, která odstartuje dnes v 18:00 našeho času a NVIDIA v ní slibuje "ohromující překvapení". 
K oblíbeným
reklama
  • 19:25 A máme tu hry a jako první Shadow of the Tomb Raider s ray tracovanými stíny. Máme tu kuželová světla kombinovaná s plošnými světly, kde se prolínají barvy a stíny, a to vše v reálném čase.  
 
  • 19:31 Následuje trailer hry Shadow of the Tomb Raider, která by tak měla hned podporovat ray tracing, až vyjde na trh 18. září tohoto roku, ale to nebylo výslovně potvrzeno. Ale lze to očekávat.  
  • 19:33 Metro: Exodus je další a očekávaná hra, která se do souvislosti s ray tracingem dostala již dříve. Právě zde přijde na řadu Global Illumination, v jejímž rámci může jedno světlo přicházející třeba skrz okno osvětlit celou scénu (místnost) bez pomoci dalších virtuálních zdrojů světla. To logicky představuje také značné ulehčení pro herní vývojáře, kteří se už nebudou muset snažit s využitím různých nasvětlovacích berliček, aby nasvícení scény připomínalo realitu. Tzn. prosté ambient lighting, může být zapomenuto.
 
  • 19:41 Assetto Corsa Competizione je tu pro příznivce závodních her. Stejně jako v jiných hrách pod otevřenou oblohou bude prostě ona celá zdroj světla, čemuž budou odpovídat také stíny. V automobilech se bude odrážet celý okolní svět stejně jako jiné vozy. 
  • 19:43 Následuje hra Atomic Heart, ale ta nabízí třeba zrcadla s nerovným povrchem, které bylo dosud ve hrách nemožné ztvárnit.  
  • 19:44 RTX se uplatní také v Battlefield V, takže seznam her s jeho podporou se nám pěkně rozrůstá a začíná být zřejmé, že nepůjde o okrajovou záležitost. Na příkladu této hry se prezentují třeba odrazy objektů, které nejsou přímo v dané vykreslené scéně, ale někde mimo ni, což dříve nebylo možné. 
odraz ohně z plamenometu, který v dané vykreslené scéně není
 
 odraz ohně v oknech a na kovových částech pušky
 
19:52 Ray tracing má být poměrně jednoduchý na implementaci do her a především jej půjde snadno vypnout a zapnout, takže hry budou fungovat stejně dobře i na starším hardwaru, který RTX nepodporuje, jen přijdeme o lepší zobrazení. Šestého září bude mimochodem spuštěna otevřená beta Battlefieldu V
 
reklama
Nejnovější články
Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U
V technických údajích nových notebooků Lenovo ThinkPad P14s se objevily nové procesory AMD Ryzen Pro, konkrétně modely 5 Pro 5650U a 7 Pro 5850U. Díky tomu nyní známe technické údaje nových čipů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek