www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA představuje prvního zástupce mobilní řady GeForce 500M

NVIDIA představuje prvního zástupce mobilní řady GeForce 500M
, , aktualita
Společnost NVIDIA si připravila nový grafický čip spadající pod označení GeForce 500M, a to model GeForce GT 540M, který bude dostupný nejdříve v Číně v noteboocích Acer. GPU nabídne 96 CUDA jader, 128bitové paměťové rozhraní a podporu až...
K oblíbeným
reklama
Společnost NVIDIA si připravila nový grafický čip spadající pod označení GeForce 500M, a to model GeForce GT 540M, který bude dostupný nejdříve v Číně v noteboocích Acer. GPU nabídne 96 CUDA jader, 128bitové paměťové rozhraní a podporu až 1,5 GB GDDR5 či DDR3. Jiné označení pro ně je GT 540M.Pracovní frekvence GPU, shaderů a pamětí jsou 672 MHz, 1344 MHz a až 900 MHz a mezi podporované technologie (API, architektury...) patří DirectX 11, CUDA, PhysX, 3D Vision a Optimus.

První notebook s touto kartou přijde na světový trh příští měsíc, tedy v příštím roce.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů