NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?

NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
, , aktualita
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
K oblíbeným
reklama
Dle serveru VideoCardz už zbývá jen jedna výjimka, a to je polský obchod firmy NVIDIA a RTX 3090 Founders Edition, která je ovšem vyprodaná. Čili to vypadá, že karty Founders Edition z Evropy jednoduše mizí, respektive je alespoň nebude prodávat sama NVIDIA a je otázka, zda to bude v rámci aktuální generace už natrvalo, anebo se tyto karty vrátí, až bude situace s dostupností lepší. V USA pak NVIDIA své karty stále nabízí, ovšem zde už dříve šlo pouze o odkazy na obchod BestBuy, čili sama NVIDIA tyto karty neprodávala. 
 
 
Je tedy zřejmé, že půjde o věc spojenou s aktuálním stavem trhu, což je logické. Potvrzuje se nám tím bohužel naše přesvědčení, že situace se od začátku roku prudce zhoršila, což lze přičíst na vrub především těžařům, neboť nevíme o žádném jiném aspektu, který by mohl mít takový vliv. Ostatně trh s počítačovým hardwarem na začátku každého roku spíše zpomaluje, ale tato sezónnost nyní vzala za své, když prudce narostla hodnota Bitcoinu a dalších kryptoměn. 
 
hodnota Etherea za poslední tři měsíce
 
Stačí se podívat na Ethereum, jehož hodnota na začátku roku prudce vyskočila z cca 600 USD na dvojnásobek a přes (na kryptoměnu) menší výkyvy se na něm stále drží.  
 
Oficiální stanovisko firmy NVIDIA neznáme, takže budeme uvažovat prostě o tom, že jde o výsledek velice omezených zásob a navíc je tu ještě ten fakt, že okolnosti nutí AIB výrobce zdražovat. Samotný Asus zmiňoval vedle nových amerických cel také dražší logistiku i komponenty a jak už dnes bylo uvedeno, k tomu se mohou brzy připojit také dražší paměti, jak se uvádí na MyDrivers. S takovými okolnostmi možná NVIDIA ani nemá chuť prodávat své karty za dříve stanovené ceny a ani je nechce oficiálně výrazně zdražovat. Ale to jsou jen spekulace.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala