www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end

NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end
, , aktualita
NVIDIA si připravila novou grafickou kartu GeForce GT 1010, která pochopitelně moc výkonu nenabídne a nastupuje na trh za starý model GeForce GT 710. Sama je ostatně založena na staré architektuře Pascal, a to nehledě na konfiguraci. 
K oblíbeným
reklama
Na trh se dnes už dostávají zpravidla mnohem výkonnější karty, než je NVIDIA GeForce GT 1010, ostatně ta přichází jako zástupce už dávno překonané architektury Pascal, a to navíc vyzbrojena slabým čipem GP108 s 256 CUDA jádry. 
 
 
Taková karta tak přijde vhod například pro starý počítač, jemuž grafika už dosloužila a pro nějž nemá cenu kupovat výkonnější model. Případně ji někdo může zakoupit jako nouzové řešení pro všechny případy. 
 
NVIDIA GeForce GT 1010 na trhu nahrazuje ještě mnohem starší keplerovskou GeForce GT 710 a jejích 256 CUDA jader bude taktováno na 1228 až 1468 MHz, přičemž se využijí 2 GB paměti GDDR5 na 64bitovém rozhraní. TDP karty je pouze 30 W, takže si vystačí s malým chladičem a poloviční velikostí, přičemž přídavný napájecí konektor pochopitelně zapotřebí nebude. 
 
 
 
Co se týče obrazových výstupů máme tu po jednom HDMI a DVI, přičemž cenu se zatím nedozvíme. Měla by se však pohybovat ve stejné hladině jako cena karty GeForce GT 710, takže cca tisíc korun či mírně více by mělo stačit. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů