www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077

NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
, , aktualita
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
K oblíbeným
reklama
Aktualizace: NVIDIA nakonec opravdu připravila pouze speciální verzi karty GeForce RTX 2080 Ti s označením Cyberpunk 2077 Edition. Tu bude možné vyhrát, přičemž připraveno bylo jen 77 kusů v rámci soutěže #RTXOn. Dle instrukcí stačí "ukázat dobrou vůli přátelům, které označí a pošlou jim pozitivní zprávu", a to na Twitteru, Instagramu nebo Facebooku prostřednictvím retweetu či komentáře na zprávy NVIDIE označené zmíněným hashtagem. 
 
 

 
Specifikace speciální verze karty budou jinak shodné s modelem GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition, takže ve skutečnosti nejde o nic nového. Dále zpráva pokračuje v původním znění.
 
 
 
Na twitterovém účtu hry Cyberpunk 2077 se nejdříve objevila výzva adresovaná NVIDII, a to ohledně vytvoření speciální početně omezené verze herní karty. 
 
 
Na to NVIDIA nejdříve reagovala přemýšlivým emotikonem, na nějž se objevila od Cyberpunk 2077 další výzva a o několik hodin později NVIDIA zveřejnila následující obrázek se slovy, že si máme počkat na detaily. 
 
 
Není přitom obvyklé, aby se objevovaly speciální verze grafických karet spojené s konkrétní hrou a už vůbec ne takové, které by připravila samotná NVIDIA či snad AMD. Stejně tak si nelze myslet, že by se NVIDIA během několika hodin rozhodla připravit nový model karty jen na základě výzvy na Twitteru, to je pochopitelně naprostý nesmysl. Můžeme o tom uvažovat jako o připraveném reklamním "rozhovoru", který měl za cíl roznést po světě výše uvedený snímek a rozproudit diskusi o tom, co ukrývá a jak by mohl být spojen s hrou Cyberpunk 2077.  
 
Kdybychom měli o rozmazané kartě uvažovat jen jako o speciální verzi GeForce pro Cyberpunk 2077, je třeba si uvědomit, že její vydání na trh bylo odloženo na 17. září. NVIDIA by přitom měla už dříve představit novou generaci karet, takže spíše než nový Turing by to mohla být nějaká horká novinka, jež se dostane na trh akorát včas, aby byla připravena pro danou hru.
 
NVIDIA přitom slibuje velké novinky, které si chystá na letošní GTC začínající již 23. března. Obecně se očekává, že na něm budou představeny čipy generace Ampere, a to ne nutně v herních verzích, i když nový rozmazaný snímek by tomu napovídal. 
 
 
Stále je ovšem možné, že NVIDIA se nakonec přece jen odhodlá na trh vyslat novou GeForce RTX 2080 Ti Super, o které se mluví už velice dlouho. Ostatně na obrázku nahoře by mohla být rozmazaná v podstatě stejná karta (o stejné fotografie ale nejde), respektive karta se stejným chladičem, což nám ale neřekne vůbec nic o tom, co se pod ním skrývá. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář