NVIDIA prý v lednu nedodala do regionu APAC žádná GPU

NVIDIA prý v lednu nedodala do regionu APAC žádná GPU
, , aktualita
Vypadá to, že situace s dostupností grafických karet se v posledních týdnech opravdu spíše výrazně zhoršuje, než aby se zlepšovala. Různí leakeři se ozývají, že dle jejich informací NVIDIA některým partnerům nedodala v lednu vůbec nic.
K oblíbeným
reklama
V předchozím roce jsme si mohli myslet, že po Vánocích se situace s dodávkami moderních grafických karet zlepší. Na trh ke konci předchozího roku vstoupilo se svými modely i AMD, nabídka karet se postupně rozšířila a nastalo také z hlediska prodejů hardwaru nejnudnější období v roce. Jenomže přišla třetí vlna těžby kryptoměn a ta nám do toho hodila vidle a je otázka, zda by situace na trhu byla z pohledu zákazníka výrazně lepší i v případě, kdy by hodnota kryptoměn nevzrostla. 
 
Ethereum mimochodem v průběhu tohoto týdne prolomilo hranici 30.000 Kč či 1.300 USD, a nyní se tak už pohybuje na historicky nejvyšší hladině. Ze zkušenosti sice víme, že takovéto extrémy nemívají dlouhé trvání a že stejně rychlý může být i pokles hodnoty, ale doba je nevyzpytatelná stejně jako samotné kryptoměny. Ale zpět k NVIDII.
 
 
Dle Hardwaretimes společnost NVIDIA v průběhu celého ledna nedodala některým výrobcům ani jedno výkonnější GPU generace GeForce RTX 3000, pokud jde tedy o region APAC, čili Asii a Pacifik. Situace může být odlišná v případě firem orientujících se spíše na západní trhy a rozhodně by měla být odlišná, protože jinak by se asi vyráběná GPU musela ztrácet v černé díře. Někdo by za tím také mohl vidět přímý prodej karet těžařům kryptoměn, ale o tom můžeme bez bližších informací leda fantazírovat. 
 
Zdroj uvádí, že šlo jednak o čipy (dodávané obvykle s příslušnými paměťmi) pro výrobu nereferenčních karet, ale také i o samotné karty, jež v daném regionu na trh prostě nemohly proudit. Prodejci prý očekávají jistou menší dodávku karet Founders Edition zhruba v polovině únoru a nereferenční verze se na trh dostanou spíše až na konci měsíce. A spíše bude na trhu více karet RTX 3070 a RTX 3060 Ti než modelů RTX 3080 a RTX 3090. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala